28.09.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

2018 Denizli Belediyesi Fotoğraf Yarışması

2018 Denizli Belediyesi Fotoğraf Yarışması

2018 Denizli Belediyesi Fotoğraf Yarışması

2018 Denizli Belediyesi Fotoğraf Yarışması Son Başvuru Tarihi 7 Ekim 2018. Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması 5 Kategoride Düzenlenecek.

Yarışma Kategorileri
Denizli’nin Eski Meslekleri
Denizli’de Kent Merkezinde Yaşam
Denizli’nin Parkları
Denizli’nin Antik Kentleri
Denizli’nin Gölleri

Yarışma Başvuruları Denizli Belediyesi Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Yapılacaktır. Yarışma Sonuçları 16 Ekim 2018 Tarihinde İlan Edilecek.

Yarışma Ödülleri
Ödüller Her Bir Kategori İçin Ayrı Ayrı Verilecek
Birinciye 4 Bin Türk Lirası
İkinciye 3 Bin Türk Lirası
Üçüncüye 2 Bin Türk Lirası
En Fazla 20 Sergilenmeye Değer Eser 250 Türk Lirası

2018 Denizli Belediyesi Fotoğraf Yarışması Şartnamesi

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Genel Kurallar
• Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar 2014-2018 yılları içinde Denizli ili ve ilçelerinde veya köylerinde çekilmiş olmalıdır.
• Katılımcılar yukarıda belirtilen konularda, fotoğraflarına sanatsal yorumlarını (fotoğrafın gerçekliğini zedelemeyecek müdahaleler) katmakta özgürdürler.
• Yarışma, seçici kurul üyeleri ve üyelerin birinci derece yakınları dışında tüm amatör/profesyonel fotoğrafçılara açıktır.
• Yarışmaya katılım ücretsizdir.
• Yarışmaya her kategoride en fazla 4 (dört) adet sayısal (dijital) “renkli” ya da “siyah beyaz” fotoğraf gönderilebilir.
• Fotoğraf üzerinde isim tarih vs. olmayacaktır.
• Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir. Ayrıca bu durum kural ihlali sayılır.
• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıt(lar)ın tümüyle kendisine ait olduğunu, gerekli izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.
• Yarışmaya gönderilen fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi kural ihlali yapmış sayılır.
• Kural ihlali tespit edilen katılımcılardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara ise talep hakkı doğurmaz.
• Ödül ve sergileme kazanan fotoğrafların asıl dosyalarını vermek zorunludur, aksi halde alınan ödül iade edilecektir. .
• Bu yarışmaya katılanlar, tüm katılım koşullarını aynen kabul etmiş sayılacaktır.
• Denizli Büyükşehir Belediyesi, sergileme ödülü alan fotoğraflar dışında sergileme bedelini ödeyerek kullanmak istediği fotoğrafları satın alır. Yarışmaya katılan tüm katılımcılar bu şartı kabul etmiş sayılacak ve herhangi bir telif hakkı talebinde bulunmayacaklardır. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserlerinin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu izin/muvafakat name için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Ayrıca Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin satın aldığı ve ödül alan fotoğraflar Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yazılı izni alınmak şartı ile başka yayınlarda da kullanılabilecektir.

Telif (Kullanım) Hakları:
• Yarışmaya katılıp ödül alan ya da Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan eserlerin baskı ve sayısal kopyaları Denizli Büyükşehir Belediyesi arşivine alınacaktır. Bu eserleri tanıtım amaçlı olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi kendi yayınlarında eser sahibinin ismi ile birlikte kullanım hakkına sahiptir. Bunun için eser sahibine ayrıca bir telif ücreti ödenmeyecektir.
• Denizli Büyükşehir Belediyesi uygun gördüğü platformlarda bu fotoğrafları (ödül alan veya satın alınan) sergileme, albüm ve kataloglarda kullanma gibi her türlü kullanma ve işleme hakkına sahip olacaktır. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserlerinin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu izin/muvafakat name için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Denizli Büyükşehir Belediyesi eserler için katılımcının yukarda verdiği izin/muvafakatname karşılığında ayrıca telif hakkı bedeli ödemeyecektir. Eserlerin kullanım hakkı eser sahibi ile Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin olacaktır.
• Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.Tüm izinlerinin eser sahibi tarafından alınmış olduğu kabul edilir. Denizli Büyükşehir Belediyesi katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir mali, hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmez.
• Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görünebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.
• Yarışmada ödül ve sergileme alan eserler, Denizli Büyükşehir Belediyesinin http://www.denizli.bel.tr/ internet sayfası ile Belediye’nin sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır.

Yapıtların İsimlendirilmesi ve Gönderilmesi:
• Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilmesi www.denizli.bel.tr adresinden üyelik ve fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek gerçekleşecektir.
• Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e-posta, kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.
• İlgili sayfaya fotoğrafları yükleyebilmek için kişi bilgileri doğru ve eksiksiz olarak girilecektir. Başvuru sırasında yarışmacının cep telefonuna gelecek olan şifre ile fotoğraf yükleme işlemine geçilebilecektir. Yarışmacı bu şifre ile daha sonra giriş yaparak fotoğraflarını görebilecek veya düzenleyebilecektir.
• Yarışmanın son katılım tarihine kadar fotoğraf yükleme işlemi yapabilecektir. Fotoğraf yükleme işlemlerinden sonra sayfanın altında bulunan “”KAYDET ve TAMAMLA” butonuna tıklayarak yarışmaya katılım tamamlanacaktır. Bu işlem yapıldıktan sonra fotoğraf yükleme ve değiştirme işlemi yapılamayacaktır.
• Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb bilgiler bulunmamalıdır.
• Yarışmacı fotoğrafları yükleme ekranından kontrol edip fotoğrafların tam ve eksiksiz olarak göründüğünü kontrol ederek yarışma başvurusunu tamamlamalıdır.
• Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/jpeg formatında, 150-300 dpi çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 1 Mb’tan az olmamalı, 6 Mb’ı da geçmemelidir.
• İnternet üzerinden üye olma veya yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması durumunda yazilim@denizli.bel.tr adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir. Bu adres fotoğraf yüklemesi için kullanılamaz. Bu adrese fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılım sağlamaz.
• Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Denizli Büyükşehir Belediyesi sorumlu olmayacaktır.

Yarışma Başvurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ