<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Cemer Düşten Gerçeğe Tasarım Yarışması

Cemer Düşten Gerçeğe Tasarım Yarışması

Cemer Düşten Gerçeğe Tasarım Yarışması

Cemer Düşten Gerçeğe Tasarım Yarışması Başvuruları Başladı. Uluslararası Nefes Aldıran Alan / Aldıran Yaşam Alanları Teması Altında Dördüncü Kez Düzenleniyor. Yarışmaya Başvurular Bireysel Ve Ekip Olarak Yapılabilir.

Yarışma Öğrenci Ve Profesyonel Kategorilerinde Yapılacak. Yarışma Başvuruları Online Olarak Yapılacak.

Yarışma Ödülleri

Alan Tasarım Yarışması Ödülleri

Birinciye Ödülü 4 Bin Euro
İkinciye 2 Bin Euro
Üçüncüye 1.500 Euro
Mansiyon Ödülü 1.000 Euro

Ads

Ürün Tasarım Yarışması Ödülleri

Öğrenci Kategorisi Ödülleri
Birinciye 1.500 Euro
İkinciye 1.000 Euro
Üçüncüye 750 Euro
Mansiyon Ödülü 500 Euro

Profesyonel Kategorisi Ödülleri

Birincilik Ödülü 2 Bin Euro
İkinciye 1.500 Euro
Üçüncüye 1.000 Euro
Mansiyon Ödülü 500 Euro

Cemer Düşten Gerçeğe Ürün Tasarım Yarışması

Amaç
Cemer’in dördüncüsünü düzenleyeceği Düşten Gerçeğe Tasarım Yarışması’nın amacı; NEFES ALAN/ALDIRAN YASAM ALANLARI teması altında mevcuttaki ve tasarlanan kentteki yasam alanlarının iyileştirilmesi, sağlıklaştırılması, çevresel değerin arttırılması sürdürülebilirlik kriterlerine bağlı olarak yeniden ele alınmasıdır.

Kategori
Kent yaşamının getirdiği alışkanlıkları değiştiren, yoğun kent ortamında çocuklara nefes aldıran ve sosyal hayatı canlandıran, sağlıklı ve sürdürülebilir çevreler yaratmak, gelecek nesillere önemli katkı sağlayan çocuk oyun alanları için de olmazsa olmazdır. NEFES ALAN/ALDIRAN YASAM ALANLARI için bugünün ve yarının çocuklarına yönelik, ruhsal ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlayacak OYUN EKIPMANLARI tasarlanmasıdır.

Kategoriler ve Katılım Koşulları:
Yarışmaya başvurular Öğrenci ve Profesyonel olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecektir.

Genel Katılım Kuralları:

Öğrenci ve profesyonel kategorilerinin ikisi için geçerli olacak genel katılım kuralları alttaki maddelerde belirtilmiştir.

1. Katılımcılar en fazla üç farklı proje ile yalnızca bir kategoriden (öğrenci ya da profesyonel) yarışmaya katılabilir.

2. Öğrenciler veya Profesyoneller yarışmaya bireysel veya ekip olarak katılabilirler. Öğrenci için öğrenci belgesi, Profesyonel için bağlı bulunduğu bir oda var ise meslek odasının üyesi olduğunu gösterir belge istenmektedir.

3. Yarışmaya www.dustengercege.com adresinden kayıt olunması ve başvuru sürecinin web sayfası üzerinden tamamlanması gerekmektedir.

4. Cemer Kent Ekipmanları A.S. çalışanlarından ya da jüri üyelerinden herhangi birinin ortağı, çalışanı ya da birinci dereceden akrabası olanlar yarışmaya katılamazlar.

5.Yarışmaya katılan her proje için özgünlük, projenin başka bir kişi veya şirket tarafından daha önce üretilmemiş veya herhangi bir yöntemle, kamuya sunulmamış olması, benzer başka bir yarışmada dereceye girmemiş ve ödül almamış olması şartları aranmaktadır. Bu koşulların aksinin tespiti durumunda, ilgili proje diskalifiye edilecektir. Böyle bir durumda olduğu saptanan ödül almış projenin ödülü geri alınır ve derecesi iptal edilir. Yarışmaya gönderilen projelerin özgün değerlerinin olmaması ve üçüncü kişilerin söz konusu tasarımla ilgili hak iddia etmeleri durumunda tüm sorumluluk katılımcıya / katılımcılara aittir.

Öğrenci Kategorisi

1. Yarışma katılımı için ön şart, lisans veya yüksek lisans derecelerinde öğrenci olmaktır.

2. Öğrenciler yarışmaya bireysel veya ekip olarak katılabilirler.

3. Öğrencilerin üniversitelerin Güzel Sanatlar, Tasarım, Mühendislik ve Mimarlık fakültelerine bağlı tüm bölümlerinde ve farklı fakülteler bünyesindeki tüm Peyzaj Mimarlığı ve Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümlerinde lisans veya yüksek lisans derecesinde eğitimlerini sürdürüyor olmaları gerekmektedir.

4. Grup katılımlarında grup elemanlarının tümünün öğrenci olması ve en az bir öğrencinin (6.3) maddesindeki koşulu yerine getirmesi gerekmektedir.

5. İlgili bölümlerin lisans veya yüksek lisans programlarından 2020 yılı içerisinde mezun olmuş ya da olacak kişiler öğrenci kategorisinden başvuru yapma hakkına sahiptir.

Profesyonel Kategorisi
1. Profesyoneller yarışmaya bireysel veya ekip olarak katılabilirler. 2.Yarışmaya katılacak profesyonellerin üniversitelerin Güzel Sanatlar, Tasarım, Mühendislik ve Mimarlık fakültelerine bağlı tüm bölümlerinde ve farklı fakülteler bünyesindeki tüm Peyzaj Mimarlığı ve Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümlerinden lisans ya da yüksek lisans derecesi ile mezun olması koşulu aranır.

3. Grup katılımlarında grup elemanlarının en az bir profesyonelin (7.2) maddesindeki koşulu yerine getirmesi gerekmektedir.

Katılım Sekli

Yarışma başvuruları;
“www.dustengercege.com” web sitesi üzerinden iki aşamalı ve online olacaktır. Online başvuru katılımcıların yarışma şartnamesini kabul etmesi (dijital onay) ve aşağıda listelenen başvuru maddelerinin web sitesi aracılığıyla doldurulması suretiyle yapılır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ