26.09.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Çanakkale Şehitlerine Özlem Ve Vuslat Deneme Yarışması

Çanakkale Şehitlerine Özlem Ve Vuslat Deneme Yarışması

2018 Çanakkale Şehitlerine Özlem Ve Vuslat Deneme Yarışması

2018 Çanakkale Şehitlerine Özlem Ve Vuslat Deneme Yarışması Son Başvuru Tarihi 16 Şubat 2018. Yarışmaya Türkiye Geneli Resmi Ve Özel Ortaokulların Sekiz Ve Lise Ve Dengi Okul Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma 2 Ayrı Bölümden Oluşmaktadır. Özlem Bölümü; Ülke Genelinde Daha Önce Çanakkale Şehitliklerini Ziyaret Etmiş Ortaokul 8. Sınıf Ve Ortaöğretim Öğrencilerinin, Çanakkale Ruhuna Ve Şehitlerine Olan Özlemlerini, Neden Şehitlikleri Ziyaret Etmek İstediklerini Paylaşmaları.
Vuslat Bölümü, Ülke Genelinde Daha Önce Çanakkale Şehitliklerini Ziyaret Etmiş Ortaokul 8. Sınıf Ve Ortaöğretim Öğrencilerini, Ziyaret Sırasında Ve Sonrasında Hissettikleri Ve Yaşadıkları Duygu Ve Düşüncelerini Paylaşmaları.

Yarışmaya Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanında Bulunan Şehitlikleri Ziyaret Etmiş Ortaokul 8 Ve Ortaöğretim Öğrencileri Vuslat Bölümünden, Ziyaret Etmemiş Ortaokul 8 Sınıf Ve Ortaöğretim Öğrencileri De Özlem Bölümünden Katılabilir.

İl Genelinden Katılan Denemelerin Seçimi O İlin Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Yapılacak Ve İllerden Seçilen Deneme Sayısı Her İki Bölümden 10’ar Adet İle Sınırlı Olacaktır. Denemeler Posta Yoluyla Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün İletişim Bilgilerinde Belirtilen Adrese En Geç 16 Şubat 2018 Tarihinde Olacak Şekilde Gönderilecek.

Deneme En Fazla 3 Sayfa (A4 Boyutunda) Olacak E Öğrenci Kendi El Yazısıyla Yazacaktır. Denemeyi Yazan Öğrenci Denemenin Sonuna Rumuz Yazacak, Deneme Zarf İçine Konulacak Ve Zarf Üzerinde Sadece Rumuz Yazılacaktır. Öğrenci Adı, Soyadı, İli, İlçesi, Okulu Ve Sınıfının Yazılacağı Ekte Yer Alan Öğrenci Bilgi Formu Doldurulup Aynı Zarfın İçine Konulacak. İl Milli Eğitim Müdürlükleri Seçtiği Denemeleri Her İki Bölüm İçin De Ayrı Ayrı Zarflara Koyarak, Bu 2 Zarfı Da Tek Bir Zarfta Birleştirerek Postaya Verecek.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Vuslat Bölümüne Katılan Öğrencinin Şehitlik Ziyareti Sırasında Çekilen 1 Adet Fotoğrafı Deneme İle Beraber Gönderilecek. Dereceye Giren Öğrenciler 9 Mart 2018 Tarihinde Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnternet Sitesinden İlan Edilecek.

Yarışma Ödülleri:
Birinci, İkinci Ve Üçüncüye 17-19 Mart 2018 Tarihlerinde 3 Günlük Ağırlama, Çanakkale Denizi Zaferinin 103. Yıl Dönümü Törenlerine Katılım, Mümkün Olan En Üst Düzey Protokol Üyesinden Plaket Ve Belge Takdimi.

İletişim Bilgileri:
Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kemalpaşa Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No: 92 Kat: 3 Eceabat Çanakkale
Telefon: 0 286 814 17 44

Yarışma Şartnamesini İndirmek İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ