03.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Bornova Belediyesi Kısa Film Yarışması

Bornova Belediyesi Kısa Film Yarışması

2018 Bornova Belediyesi Kısa Film Yarışması

2018 Bornova Belediyesi Kısa Film Yarışması Son Başvuru Tarihi 2 Kasım 2018. Bornova Belediyesi Şiddetsiz İletişim Kısa Film Yarışmasına 18 Yaşından Büyük Tüm Sinema Sevenler Katılabilir. Yarışma Sonuçları 9 Kasım 2018 Tarihinde Yarışmacılara Mail İle Bildirilecek Ve Bornova Belediyesi Resmi İnternet Sitesinden İlan Edilecek.

Yarışma Başvuruları Bornova Belediyesi Resmi İnternet Sitesindeki Başvuru Formunun Doldurulup Başvuruya Ait Olan Kısa Filmin vimeo.com Sitesine Yüklenip Filmin İzlenme Linki Ve İzlenme Şifresi Başvuru Formunda Belirtilerek Yapılacak.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 6 Bin Türk Lirası, Birincilik Sertifikası Ve Plaket
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası, İkincilik Sertifikası Ve Plaket
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası, Üçüncülük Sertifikası Ve Plaket
1 Adet Mansiyon Ödülü 2 Bin Türk Lirası, Sertifika Ve Plaket

2018 Bornova Belediyesi Kısa Film Yarışması Şartnamesi

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Bornova Belediyesi Kısa Film Yarışması

Hem dünyada hem de ülkemizde şiddetin başrolde olduğu zamanları yaşıyoruz. Şiddet; evde okulda, sokakta, işyerinde, ekranlarda ve sosyal medyada kısaca şiddeti her yerde yaşayabiliyoruz. Şiddet sorununu değerlendirdiğimizde özellikle de iletişim kurma biçimlerimizin değişmesi gerektiğini görmekteyiz. Şiddete götüren iletişim sorunlarının yerine şiddetsiz bir iletişimin mümkün olduğuna ancak bu değişimler sonucunda varabiliriz. Sağlıklı bir iletişimle toplumsal farkındalık yaratabilir bu farkındalığı sinemanın etkileyici dilinden faydalanarak aktarabiliriz. Şiddet olgusunun olağan sonuçlarından ayırarak şiddetsiz iletişimin ne olduğuyla ilgili toplumsal bir bilinç oluşturabiliriz.
Bornova Belediyesi üstüne düşen sosyal belediyecilik bilinciyle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma günü kapsamında 2. Kısa Film Yarışması’nı düzenlemektedir.

BORNOVA BELEDİYESİ
KISA FİLM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1- KONU
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma günü kapsamında Bornova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Dijital Film Atölyesi ile ortak olarak düzenleneceği ”Şiddetsiz İletişim” konulu Kısa Film Yarışması’nın şartnamesidir.

2- YARIŞMA TARİHİ YERİ
Bornova Belediyesi Kısa Film Yarışması Ödül Gecesi 23 Kasım 2018 tarihinde düzenlenecek şekilde Bornova Belediyesi Kültür Merkezi Büyük Salon’da düzenlenecektir.

3- KISA FİLM YARIŞMASI KATILMA KOŞULLARI

3.1 Yarışmaya katılacak filmlerin konusu “Şiddetsiz İletişim” olmalıdır. Filmin konuya uygunluğu yarışma jürisi tarafından değerlendirilecektir.

3.2 Yarışma, kısa filme ilgi duyan 18 yaş üzeri tüm sinema severlerin katılımına açıktır.

3.3 Yarışma Ulusal ve Uluslararası kısa filmlere açıktır.

3.4 Ön eleme jürisi, ana jüri ve yarışma ekibinden olan kişiler ve bu kişilerin birinci derece akrabaları yarışmaya başvuramaz.

3.5 Yarışma kurmaca, belgesel, deneysel ve canlandırma kategorilerinde düzenlenmekte olup, yarışmaya Ocak 2018 tarihinden sonra yapılmış filmler başvurabilir. Önceki senelerde yarışmaya başvurulan aynı filmle, dereceye girmemiş dahi olsa ikinci kez başvuru yapılamaz.

3.6 Katılımcılar yarışmaya birden fazla filmle katılabilirler.

3.7 Yarışmaya katılan filmlerin daha önce başka bir yarışmada ödül almış olmaları, katılıma engel değildir. Kamuya açık olarak internet ortamında, televizyonda, vb. araçlarda gösteriminin yapılmamış olması gerekmektedir.

3.8 Yarışmaya katılacak kurmaca, deneysel ve canlandırma türlerindeki filmlerin süresi ön ve arka jenerik dahil 15 dakika; belgesel filmlerin 20 dakika ile sınırlıdır. Yarışma Yürütme Kurulu gerekli gördüğü durumlarda, sürede %10’luk ( yüzde on) bir diliminde istisna yapma hakkına sahiptir.

3.9 Yarışmaya katılmak için: www.bornova.bel.tr adresinde yer alan online başvuru formu eksiksiz olarak doldurulacak ve başvuruya ait kısa film www.vimeo.com adresine yüklenerek filmin Vimeo linki ve izleme şifresi online başvuru formunda yer alan ilgili alanlarda belirtilecektir.

3.10 Yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi 02 KASIM 2018 dir.

3.11 Yarışmaya başvuru, filmin yönetmeni tarafından yapılır. Yönetmenliğin birden fazla kişi tarafından yapılması durumunda, diğer kişilerin ıslak imzasının alınması ve bornovakisafilm@gmail.com adresine gönderilmelidir. Başvuru formunda yazılı tüm bilgilerin doğruluğu, proje sahibinin sorumluluğundadır. Bilgilerin doğruluğu konusunda ortaya çıkan/çıkabilecek olan hukuksal sorumluluk proje sahibine aittir.

3.12 Yarışmaya katılan kısa filmler ön jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek ve yapılan değerlendirme sonucunda yarışma koşullarına uymayan yapımlar asıl jüri değerlendirmesine sunulmadan elenecektir.

3.13 Yarışmaya başvuran filmlerin ön değerlendirme sonuçları 09 KASIM 2018 tarihinde yarışmacıların mail adreslerine gönderilecek ve www.bornova.bel.tr adresinden resmi olarak duyurulacaktır.

3.14 Eser sahipleri ön elemeyi geçmeleri halinde filmlerinin 1920*1080 çözünürlüklü H-264 formatında hazırladıkları versiyonunun Vimeo link ve şifresini 3 (üç) iş günü içerisinde Yarışma Komitesi’ne bildirmeyi kabul ederler.

3.15 Ön elemeyi geçen filmlerin yönetmen ismi belirtilerek Bornova Belediyesi’nin ticari amaç gözetmeyen etkinliklerinde yer alması yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır. Buna ek olarak, yarışmanın tanıtımı için bu filmlerden 1 dakikayı geçmeyen kesitler veya fragmanlar farklı mecralarda (televizyon, radyo, internet) gösterilebilir.

3.16 Yarışmada birinciye 6.000 TL, ikinciye 4.000 TL, üçüncüye 3.000 TL ve 1 (bir) adet filme Mansiyon Ödülü olarak 2.000 TL verilecektir. Ana Jüri isterse gerekçesini açıklayarak yarışmaya katılan filmlere özel ödüller verebilir ya da yine gerekçe göstererek ödüllerden birini ya da birkaçını vermeyebilir.

3.17 Yarışmaya katılım koşulları, bu madde dahil olmak üzere 17 (on yedi) maddeden oluşmaktadır.

4- ÖDÜLLER
• Birincilik Ödülü: 6.000 TL para ödülü, 1.lik Sertifikası ve Plaket
• İkincilik Ödülü: 4.000 TL para ödülü, 2.lik Sertifikası ve Plaket
• Üçüncülük Ödülü: 3.000 TL para ödülü, 3.lik Sertifikası ve Plaket
• Mansiyon Ödülü: 2.000 TL para ödülü, Sertifika ve Plaket

5- SONUÇLAR VE ÖDÜL TÖRENİ

Ön değerlendirme sonuçları 09 KASIM 2018 tarihinde yarışmacılara mail yoluyla iletilecek ve www.bornova.bel.tr adresinden resmi olarak duyurulacaktır. Dereceye giren filmler 23 Kasım 2018 tarihinde Bornova Belediyesi Kültür Merkezi Büyük Salon’da yapılacak ödül töreninde açıklanacaktır. Yarışmacılar, başvuru formunda belirttikleri iletişim bilgilerinin, yarışmaya ilişkin hususların ve yarışma sonuçlarının kendilerine bildiriminde tebliğ adresi olarak kullanılacağı hususunu kabul etmiş sayılırlar. Iletişim bilgilerinin değişmesi halinde en geç 3 (üç) gün içinde bildirmek yarışmacının sorumluluğundadır.

6- HAKLAR VE YÜKÜMLÜLÜKLER

6.1 Yarışmacılar, yarışmaya gönderdikleri filmlerin ve burada kullanılan hikaye, senaryo, müzik, resim, fotoğraf, efekt ve/veya benzeri materyalin telif haklarının ve/veya kullanım haklarının kendilerine ait olduğu kabul ve beyan etmektedirler.

6.2 Yarışmaya film gönderenler bu şartnameyi kabul etmiş sayılırlar. Yarışmaya gönderilen eserler, yarışmanın hangi aşamasında olursa olsun şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılıkları tespit edildiğinde yarışma dışı bırakılır.

6.3 ”Şiddetsiz İletişim” konulu Kısa Film Yarışması Şartnamesi ve Başvuru Formuna www.bornova.bel.tr adresinden ulaşılabilir.

İletişim Adresi: Kazımdirik Mahallesi, 156. Sk. 3 A, 35100 Bornova/İzmir
Bornova Kültür Merkezi

Telefon: (0232) 999 29 29 Dahili: 3816-3817-3818 Mail: bornovakisafilm@gmail.com

Son Başvuru Tarihi: 02 KASIM 2018
Ön Değerlendirme Sonuçları: 09 KASIM 2018
Jüri Değerlendirmesi: 16 KASIM 2018
Ödül Gecesi: 23 KASIM 2018
Başvuru Formunu Doldurmak İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ