05.03.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

2018 Altınözü Uluslararası Fotoğraf Yarışması

2018 Altınözü Uluslararası Fotoğraf Yarışması

2018 Altınözü Uluslararası Fotoğraf Yarışması

2018 Altınözü Uluslararası Fotoğraf Yarışması Son Fotoğraf Teslim Tarihi 28 Ekim 2018 Saat 11:00. Yarışma Dijital (Sayısal), Renkli Fotoğraf Olmak Üzere Tek Kategoride Düzenleniyor.

Yarışma Altınözü Kaymakamlığı İle Altınözü Belediyesi Tarafından Düzenlenmiştir.
Yarışma Konusu: Zeytin Diyarı Altınözü

Yarışma Ödülleri
Biriciye 10 Bin Türk Lirası
İkinciye 7.500 Türk Lirası
Üçüncüye 5 Bin Türk Lirası
Altınözü Kaymakamlığı Özel Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Altınözü Belediyesi Özel Ödülü 2 Bin Türk Lirası
6 Adet Mansiyon Ödülü 1.000 Türk Lirası
30 Adet Sergileme Ödülü 250 Türk Lirası
Organizasyonun Belirleyeceği Sayıda Satın Alma 250 Türk Lirası

Zeytin Temalı Altınözü Foto Safari Takvimi
Kayıt Başlangıç 25 Ekim 2018 Saat 08:00
Son Fotoğraf Teslim 28 Ekim 2018 Saat 11:00
Sonuçların Açıklanması Ve Ödül Töreni 28 Ekim 2018
Kayıt Masası Saat 08:00 İle 20:00 Saatleri Arasında Çalışmaktadır.

Yarışmaya Başvuru Koşulları

Sponsorlu Bağlantılar

1- Yarışmaya Katılım Ücretsizdir.
2- Yarışmamız; Seçici Kurulun Birinci Derece Yakınları Dışında 18 Yaşını Doldurmuş Tüm Halkımıza, Amatör / Profesyonel Fotoğrafçılara Açıktır.
3- Yarışmaya Her Fotoğrafçı En Fazla 6 (Altı) Adet Sayısal Renkli Eserle Katılabilir.
4- Yarışmaya Sadece “Foto Safari” Etkinliğine Katılım İçin İsim Yazdırarak Bu Etkinlikte Yer Alanlar Katılabilir.
5- Katılımcılar Fotoğraf Makinelerinin Tarih Ve Saat Ayarlarını Güncellemekle Sorumludur. Katılımcılar Kayıttan Önce Bellek Kartlarını Boşaltmalıdır. Kayıt Öncesinde Çekilen Fotoğraflar Yarışmaya Dahil Edilmeyecektir. Katılımcıların Foto Safari Süresince Kullanacakları Hafıza Kartlarının Marka Ve Seri Numaraları Okunabilir Olmalıdır. Kayıt Sırasında Kayıt Sorumlusu Tarafından Katılımcının Fotoğraf Makinesi İle Çekim Yapılacak Ve Çekim Numarası Kayıt Formuna İşlenecektir. Kayıt Sırasında T.C. Nüfus Cüzdanı Veya Pasaport Bulunması Gereklidir.
6- Kayıt Sırasında Fotoğraf Makinesinin Tarih Güncellemesi Ve Bellek Kartının Sıfırlaması Yapılır Ve Bellek Kartların Seri Numarası Alınır.
7- Yarışmaya Sadece Foto Safari’de (25-28 Ekim 2018 Tarihleri Arasında), Hatay/Altınözü Sınırları İçinde Çekilen Fotoğraflar Teslim Edilebilir. Aksine Davranış Kural İhlali Sayılır.
8- Fotoğraf Büyük Baskılara Uygun Şekilde, Kısa Kenarı En Az 2400 Piksel Ve 300 Dpi Çözünürlüğünde 12 Sıkıştırma Kalitesinde Ve Jpeg + Raw Formatında Teslim Edilmelidir. Exif Bilgilerine Bilgisayar Müdahalesi Yapılan Fotoğraflar Değerlendirme Dışı Bırakılacaktır.
9- Fotoğraflara Renk, Keskinlik, Toz Alma Gibi Bazı İşlemler Yapılması, Kontrast Ayarları, Kabul Edilebilir Oranda Fotoğrafik Müdahaleler Kabul Edilir. Fotoğrafın Belgesel Yapısı Değiştirilmemiş Olmalıdır. Bu Konuda Jürinin Kanaati Esastır.
10- Birden Fazla Fotoğrafın Montajıyla Oluşturulan (Kolaj) Veya Hdr (High Dynamics Range) Tekniği Kullanılan Fotoğraflar Yarışma Dışında Tutulur.
11- Birden Fazla Fotoğrafın Yan Yana Getirilip Üretilmesiyle Oluşturulan Panoramik Fotoğraflar Ancak Aynı Zaman Zarfında Çekilen Gerçek Görüntülerin Kullanılması Koşuluyla Yarışmaya Kabul Edilir.
12- Katılımcı, İnternet Sitesine Yarışma İçin Yüklediği Fotoğrafların Tümüyle Kendisine Ait Olduğunu Ve Tüm İzinlerinin Alındığını Kabul, Beyan Ve Taahhüt Eder. Aksine Davranış Kural İhlali Sayılır.
13- Gönderilen Fotoğrafların Tamamı Yarışmacı Tarafından Çekilmiş Olmalıdır. Başkasına Ait Görüntülerin Olduğu Gibi Veya Kısmen Kullanılması Durumunda Ortaya Çıkabilecek Telif Hakkı İhlallerinin Tüm Hukuki Sorumluluğu Katılımcıya Aittir. Bu Durumda Katılımcı Hakkında Kural İhlali İşlemi Uygulanır.
14- Yarışmaya Gönderilen Fotoğraflarda Görülebilecek İnsanların Fotoğrafının Çekilmesine Ve Bir Yarışmaya Gönderilmesine, Fotoğrafın Görsel, İnternet Ve Basılı Yayın Organlarında Yayınlanmasına İzin Verdikleri Kabul Edilir. Söz Konusu Kullanımlardan Dolayı Ortaya Çıkabilecek Anlaşmazlıkların Tüm Sorumluluğu Yarışmacıya Aittir.
15- Ödül (Derece, Mansiyon, Özel Ödül) Alan Ve Sergilenmeye Değer Görülen Fotoğraflar Altınözü Kaymakamlığı’nın Arşivlerinde Kalacaktır. Anılan Fotoğraflar, Yarışma Sonuçlandığı Tarihten İtibaren Hiçbir Yer Ve Muhteva Sınırı Olmadan Altınözü Kaymakamlığı’nın Tanıtımlarında Ve Yayınlarında Münhasıran Ve Bedelsiz Olarak Kullanılabileceği Gibi Yarışma Sonuçlarının Duyurusu İçin İnternet, Görsel Ve Yazılı Basın Organlarında Eser Sahibinin İsmiyle Birlikte Kullanılabilir; Kurumumuz Tarafından Kitap Olarak Basılabilir. Bu Süre İçinde Eserlerin Kullanım Hakkı Eser Sahibine De Ait Olacaktır.
16- Katılımcı Bu Şartlarla İlgili Olarak Kurumumuzdan Hiçbir Hak Ve Alacak Talebinin Olmadığını Ve Bundan Sonra Da Olmayacağını Kabul Etmektedir.
17- Şartnamede Belirtilen Ödüller, Hak Sahiplerinin Yazılı Olarak Bildirecekleri Kişisel Banka Hesap/Iban Numaralarına Altınözü Kaymakamlığı Tarafından Gönderilecektir. Hak Sahibinin Kişisel Banka Hesap/Iban Numarasını Ve Düzenleme Kurulunun İstediği Belge Ve Bilgileri Göndermemesi Durumunda Ödül Bedeli, Sonuç Bildirim Tarihi’nden İtibaren 1 (Bir) Yılın Sonunda Zaman Aşımına Uğrar. Zaman Aşımı Durumunda Hak Sahibinin Ödül, Telif Vb Herhangi Bir Talebi Olamaz.
18- Yarışmaya, Kayıt Olup Fotoğraf Göndererek Katılan Tüm Yarışmacılar, Şartnamede Belirtilen Yarışma Koşullarına Uymayı Kabul Etmiş Sayılır.
19- Şartnamede Belirtilmeyen Konularda Ya Da Olası Uyuşmazlıklarda Altınözü Kaymakamlığı, Ve Jüri Kararları Geçerlidir.
20- Düzenleme Kurulu; Ödül Ve Sergileme Almayan Fotoğraflardan Dilediği Kadarını Sergileme Bedeli Kadar Bir Bedel Ödeyerek Satın Alabilir.
21- Düzenleme Kurulu, Sorunların Ve Belirsizliklerin Çözümünde, Gerekli Görülen Durumlarda Şartnamenin Kuralları, Program Değişikliği, Değerlendirme, Ödüllendirme Dahil Her Türlü Değişikliği Yapmaya, Yetkilidir.

Eserlerin Gönderilmesi Ve İsimlendirilmesi
1- Teslim Edilecek Fotoğrafların İsimleri Katılımcının Rumuzu İle Markalanacaktır (Örnek: 047).
2- Birden Fazla Fotoğrafla Yapılacak Başvurularda Fotoğrafa Sıra Numarası Ve Ad Da Verilmelidir
(Örnek; 047_1_fotoğraf_adı, 047_2_fotoğraf_adı, …).
3- Teslim Edilecek Fotoğrafların İsimlendirme İşlemleri Önceden Yapılarak Dosyalar Hazır Halde
Teslim Edilmelidir.
4- Fotoğraflar, Paspartusuz Ve Kenar Boşluksuz Olmalıdır. Fotoğraf Üzerinde Katılımcının Kimliğine
İlişkin İsim, Logo, Tarih Vb Bilgiler Bulunmamalıdır.
5- Fotoğraflar Taşınır Bellek İle Elden Teslim Edilecek Olup E-Posta İle Yapılan Gönderiler Kabul
Edilmeyecektir.
6- Yarışmaya Katılacak Fotoğraflar, 300 Dpi Çözünürlükte, Jpg/Jpeg Formatında, Kısa Kenarı En Az
2400 Piksel Olarak Teslim Edilmelidir. Teslim Edilecek Her Bir Fotoğraf Dosyası 2 Mb’den Küçük
Olmamalıdır. Fotoğraflar RAW Formatları İle Beraber Teslim Edileceğinden Katılımcıların
RAW+JPEG Çekim Yapmaları Gerekir.
7- Fotoğraf Teslimi 28 Ekim 2018 Saat 11.00’de Kesinlikle Sona Erecektir.

Yarışma Şartnamesini İndirmek İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ