28.09.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Kırmızılar Derneği Şiir Yarışması

Kırmızılar Derneği Şiir Yarışması

2017 Kırmızılar Derneği Şiir Yarışması

2017 Kırmızılar Derneği Şiir Yarışması Başvuruları 1 Kasım 2017 İle 30 Kasım 2017 Tarihleri Arasında Katılım Belgesinin Doldurulup Kimlik Fotokopisi (kirmizilar.bilgi@gmail.com veya kirmizilardernegi@gmail.com) Mail Adresine Gönderilmesiyle Yapılacaktır.
2017 Kırmızılar Derneği Şiir Yarışması Birincisine Bin Türk Lirası, İkincisine 600 Türk Lirası, Üçüncüsüne İse 400 Türk Lirası Ödül Verilecektir. 2017 Kırmızılar Derneği Şiir Yarışması Yazar Ve Şair Mehmet Ali Kalkan Onuruna Düzenlenmiştir.

Yarışma Şartnamesi
Derneğimizin amaç ve hedeflerine uygun şekilde bir “Şiir” yarışması açılmasına karar verilmiştir.

1. Söz konusu yarışma, 1 Kasım – 1 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.
2. Yarışmaya, 18 yaşını bitirmiş olan herkes katılma hakkına sahiptir.
3. Bir kişi, birden fazla kategoride yarışmaya katılabilir. Şu kadar ki, eser sahipleri, belirlenmiş olan kategorilerden her birisine yalnızca bir şiirle katılabilirler.
4. Yarışma kategorileri konu olarak şöyledir:

1. Kırmızılar: Kırmızılar Hareketi’nin www.kirmizilar.com veya www.kirmizilar.org adreslerinde yer alan amaç, hedef, işlev ve ideallerini işleyen şiirler.
2. Aşk ve Sevgi: Aşk, sevgi, hasret, hikmet, tasavvufi konuları işleyen şiirler.
3. Memleket, millet, tarih: Türk milletini, tarihini, efsanelerini, vatanı, kahramanlarını işleyen şiirler.

1. Yarışmaya katılan her esere, eser sahibince ayrı bir rumuz verilmelidir.
2. Yarışmaya katılmak isteyen eser sahiplerinin, başvurularını “katılım belgesini masa üstüne indirerek doldurup, bu belgeyle birlikte nüfus cüzdanlarının arkalı önlü kopyasını (pdf veya jpeg dosyası olarak) kirmizilar.bilgi@gmail.com veya kirmizilardernegi@gmail.com adresine göndermeleri gerekmektedir.
3. Yarışmaya birden fazla eser ile katılan eser sahiplerinin, her eser için ayrı bir katılım belgesi düzenlemeleri gerekmektedir.
4. Katılım belgesinin eksiksiz doldurulması ve gerekli bilgi ve belgelerin eksiksiz gönderilmesi zorunludur. Eksik bilgi ve belge gönderen katılımcıların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
5. Katılım sırasında hatalı bilgi ve belge sunulmasından kaynaklanacak ihtilâfların hukuki ve cezaî sorumluluğu katılımcılara aittir. Derneğimizin bu hususlardan zarar görmesi durumunda, ilgililere rücû hakkı saklıdır.
6. Yarışmacılar, yarışmaya katıldıkları eseri Word dosyası içinde başlığı büyük harf, Times New Roman karakterinde, 12 punto büyüklükte, 1 satır aralığında, beyit veya kıta aralarına 2 satır ara vererek hazırlamalıdır.
7. Yarışmaya katılan eserlerin “asıl (orjinal)” olması, başka bir kitap, dergi, yayın ağı veya sayfada yayınlanmamış olması zorunludur. Telif hakkı başkalarına ait olan eserlerin yarışmaya katılmasından doğacak hukuki ve cezai sorumluluk eser sahibine aittir.
8. Yarışmaya katılacak eserler, Yönetim Kurulumuz tarafından belirlenen Jüri tarafından değerlendirilecek olup, sonuçlar 1 Ocak 2018 tarihinde yayın ağımızda yapılacak duyuru ile ilân edilecektir.
9. Yarışmada dereceye giren eserlerden; “birinci” seçilen eserin sahibine “1,000 TL”, “ikinci” seçilen eserin sahibine “600 TL”, üçüncü seçilen eser sahibine “400 TL” ödül olarak verilecektir.
10. Dereceye giren yarışmacıların ödülleri, “telif hakkı devir sözleşmesini ıslak imza ile imzaladıktan sonra, 10 (on) gün içerisinde, verilecektir.
11. Yarışmaya katılan eserlerden oluşan bir kitap yayınlanabilir, bu durumda yarışmaya katılan ancak dereceye giremeyen eserler de şairinin adıyla bu kitapta yer alabilir. Katılımcılar, telif hakları devir sözleşmesini imzalayarak, yarışmaya katılan eserin telif haklarını Derneğimize devretmiş olduklarından, kitapta yayınlanan eser sahiplerine telif hakkı ya da başka bir adla herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.Yarışmaya başvurmak, bir bedel talebinde bulunmadan kitaba dahil olmayı kabul etmektir.
12. Yarışmaya katılan eserler www.kirmizilar.org/com adresinde yayınlanabilir. Bu durumda yarışmaya katılan ancak dereceye giremeyen eserler de şairinin adıyla bu yayında yer alabilir. Yarışmaya başvurmak bir bedel talebinde bulunmadan yayına dahil olmayı kabul etmektir.
13. Yarışmaya katılan ancak dereceye giremeyen ve kitap basımında da yer almayan eserleri yarışmacılar diledikleri şekilde değerlendirme hakkına sahiptir.
14. İletişim adreslerimiz aşağıda yer almaktadır.
15. Yarışma Jurisi Yavuz Bülent Bakiler, Mehmet Ali Kalkan, Burhan Kadah ve İbrahim Sağır’dan oluşmaktadır.
Telif Hakları Devir Sözleşmesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ