25.03.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

2017 Geleceğin Ustaları 5 Ödüllü Yarışması

2017 Geleceğin Ustaları 5 Ödüllü Yarışması

2017 Geleceğin Ustaları 5 Ödüllü Yarışması Başvuruları

Zeytinburnu Belediyesi 2017 Geleceğin Ustaları 5 Ödüllü Yarışması Başvuruları 30 Aralık 2017 Tarihine Kadar Yapılabilecek. 2017 Geleceğin Ustaları 5 Ödüllü Yarışması Geleneksel Sanatlar Ebru, Tezhip, Hisn-İ Hat, Çini, Minyatür, Kalemişi, Kat’ı Ve Cilt Alanlarında Düzenleniyor. 5 Geleceğin Ustaları Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışmasına Sadece Bir Eserle Ve Bir Dalda Katılacak Olan Ustalar Eserlerini 1 Aralık 2017 İle 30 Aralık 2017 Tarihleri Arasında Teslim Edecek. 2017 Geleceğin Ustaları 5 Ödüllü Yarışması Sonuçları 15 Ocak 2018 Tarihinde Açıklanacak. Yarışmanın Ödül Ve Sergi Töreni 24 Ocak 2018 Tarihinde Gerçekleştirilecek.
2017 Geleceğin Ustaları Yarışmasında Toplam 28 Bin Türk Lirası Ödül Verilecek. Yarışmanın Birincisine 12 Bin, İkincisine 8 Bin, Üçüncüsüne 6 Bin, Dördüncüsüne 2 Bin Türk Lirası Ödül Verilecek.

İletişim Bilgileri:
Zeytinburnu Kültür Ve Sanat Merkezi
Adres: Semiha Şakir Caddesi 15 Temmuz Meydanı Zeytinburnu İstanbul
Telefon: 0 212 413 11 11 / 36 08

2017 Geleceğin Ustaları 5 Ödüllü Yarışması Başvuru Şartları

• Geleneksel Sanatların Gelişimine Katkı Sağlamak Amacıyla Düzenlenen Bu Yarışmanın Adı “Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması”dır.
• Belirlenen Ana Tema “Sadâkat” Yarışma Konsepti Gereğidir. Hüsn-İ Hat Dışındaki Branşlarda Konu Serbesttir.
• Sekiz Dalda Düzenlenen Yarışmanın Alanları Şu Şekildedir: 1- Hüsn-İ Hat* 2- Tezhip 3- Minyatür 4- Ebrû 5- Kat’ı 6- Cilt 7- Çini 8- Kalem İşi *Hüsn-İ Hat Alanında Yarışmaya Katılan Eserler 3 Ayrı Dalda (Sülüs, Celî Sülüs, Celî Talik Ve Talik) Değerlendirilerek Ödüllendirilecektir.
• Yarışmaya Gönderilecek Eserler İlân Edilen Jüri Tarafından Değerlendirilecektir.
• Yarışma Dalları İle İlgili Esaslar “Yarışma Şartnamesi”nde Yer Almaktadır.
• Yarışmaya Seçici Kurul Üyeleri Ve 1. Derece Yakınları Katılamaz. Amatör Veya Profesyonel Tüm Sanatçılar İle Sanat Öğrencileri Katılabilir. Seçici Kurul Üyelerinin Öğrencileri De Yarışmaya Katılabilir.
• Yarışmaya Her Sanatçı Sadece Bir Eserle Ve Bir Dalda Katılabilecektir.
• Yarışmaya Başvuru İçin Herhangi Bir Yaş Ve Eğitim Seviyesi Sınırlaması Bulunmamaktadır.
• Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Ve Yabancı Ülke Vatandaşları Başvurabilir. Ayrıca Yurt İçinden Ve Yurt Dışından Başvuru Yapılabilir.
• Katılımcı, Yarışmaya Gönderdiği Eserin Tümüyle Kendisine Ait Olduğunu Ve Tüm İzinlerin Alındığını Kabul, Beyan Ve Taahhüt Eder. Eserin Başkasına Ait Olması Durumunda Doğabilecek Telif Hakkı İhlâllerinin Hukuki Sorumluluğu Katılımcıya Aittir. Ödül Alan Katılımcılardan Bu Beyan Ve Kabullerin Dışında Hareket Ettiği Anlaşılanlardan Elde Ettikleri Ödül, Unvan Ve Kazanımları Geri Alınır. Bu Durum Diğer Yarışmacıların Sıralamalarında Değişiklik Yapılacağı Anlamı Taşımaz.
• Katılımcı, Yarışmaya Gönderdiği Eserin Tümüyle Kendisine Ait Olduğunu Ve Tüm İzinlerin Alındığını Kabul, Beyan Ve Taahhüt Eder. Eserin Başkasına Ait Olması Durumunda Doğabilecek Telif Hakkı İhlâllerinin Hukuki Sorumluluğu Katılımcıya Aittir. Ödül Alan Katılımcılardan Bu Beyan Ve Kabullerin Dışında Hareket Ettiği Anlaşılanlardan Elde Ettikleri Ödül, Unvan Ve Kazanımları Geri Alınır. Bu Durum Diğer Yarışmacıların Sıralamalarında Değişiklik Yapılacağı Anlamı Taşımaz.
• Bütün Dallarda Ödül Alan Eserler (1. 2. 3. Ve 2 Adet Teşvik ) Belediye Koleksiyonuna Kalacaktır. Ödül Almayan Eserler, Sergi Sonrasında Katılımcılara İade Edilecektir.
• Jüri Tarafından Herhangi Bir Eserin Ödüle Lâyık Görülmemesi Durumunda O Alandaki Ödüller İptal Edilir.
• Zeytinburnu Belediyesi, Yarışmaya Gönderilen Eserlerin Görsellerini, Eser Ve Sanatçı İle İlgili Bilgileri Eser Ödül Alsın Ya Da Almasın Yarışma İle Doğrudan Veya Dolaylı Olarak İlgili Olan Kitap, Katalog, Broşür, Afiş Vb. Basılı Materyalde, Ayrıca Tanıtım Amacıyla Web Sitesi, İnternet Ve Basın Tanıtım Çalışmalarında Kullanma Hakkına Sahiptir. Bunun İçin Eser Sahibine Herhangi Bir Telif Ücreti Ödenmeyecektir.
• Zeytinburnu Belediyesi, Yarışmaya Gönderilen Eserleri, Eserlerin Görsellerini Ve İlgili Bilgileri Ödül Alsın Ya Da Almasın Sergileme Hakkına Sahiptir.
• Gönderimlerden Kaynaklanan Kayıp Ve Zararlardan Zeytinburnu Belediyesi Sorumlu Olmayacaktır.
• Yarışmaya Gönderilecek Eserin Hiçbir Yerinde, Hiçbir Şekilde İsim, İmza, Mühür Vb. Tanıtıcı Simge Kullanılmayacaktır. Eserin Arkasına Sağ Kenara 6 Rakam Ve 1 Harften Oluşan Bir Rumuz Yazılacaktır. Sanatçı İsim, Soyisim, E-Posta Adresi, Varsa İnternet Sitesi, Ev Telefonu, Cep Telefonu, Yazışma Adresi, Doğum Tarihi, Başvurduğu Dal, Diğer Bilgilerinin Yazılı Olduğu Bir Zarfla Birlikte Eseri Teslim Edecektir.
• Yarışmada İlk 3 Dereceye Ve Teşvik Alan Eserlere Para Ödülü Verilecektir. Sergileme Hakkı Kazanan Eserlere Para Ödülü Verilmeyecektir.
• Yarışmanın Bütün Seçme Aşamaları Kamera İle Kayıt Altına Alınacak Ve Fotoğraflanacaktır.
• Yarışma İle İlgili Her Türlü Bilgiye, Duyurulara Ve Yarışma Sonuçlarına www.geleceginustalari.ist Sitesinden Ulaşılabilecektir.
• Bu Yarışmaya Başvuran Ve Yarışmaya Kabul Edilen Her Sanatçı Yarışmanın Bütün Şartlarını Kabul Etmiş Sayılır.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ