<style>.lazy{display:none}</style>2 Dakikada Bursa Kısa Film Yarışması Başvuru Koşulları
22.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

2 Dakikada Bursa Kısa Film Yarışması

2 Dakikada Bursa Kısa Film Yarışması

2 Dakikada Bursa Kısa Film Yarışması

Bursa Büyükşehir Belediyesi 2 Dakikada Bursa Kısa Film Yarışması Düzenliyor. Toplam 16 Bin Türk Lirası Ödülün Verileceği Yarışma Başvuruları Online Olarak Alınacak.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü Bin Türk Lirası
Jüri Özel Ödülü Bin Türk Lirası

Yarışma Konusu Ve Amaç
Bursa Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen “2 Dakikada Bursa” Kısa Film Yarışmamızın amacı; vatandaşlarımızın kendi yaşadığı sokağı, mahalleyi ve şehrini daha iyi tanımaları, bulunduğu çevreye karşı duyarlılık geliştirmeleri amacı ile Bursalı olma bilinci ve farkındalığını artırmak, kendi düşünce ve gözlemlerini bakış açılarıyla aktarmalarına fırsat sağlamaktır.

Yarışma teması: ‘Adım adım Bursam’

Bursa Büyükşehir Belediyesi, tarihi, turistik ve doğal güzellikleriyle her köşesi ayrı bir zenginlik olan Bursa’yı, Bursalıların gözünden görmek için ‘2 Dakikada Bursa Kısa Film Yarışması’ düzenliyor. Vatandaşlara Bursalı olma bilinci kazandırmak ve şehre aidiyet duygusunu geliştirmek amacıyla düzenlenen yarışma ile aynı zamanda kentin herkes tarafından bilinmeyen değerlerinin gün yüzüne çıkarılması hedefleniyor.

Ads

Bursa’nın turizmden daha fazla pay alabilmesi amacıyla tanıtım çalışmalarına ağırlık veren, bu çalışmalar kapsamında yerli ve yabancı sosyal medya fenomenlerini kentte ağırlayıp, Bursa’nın değerlerini milyonları bulan takipçilere ulaştıran Büyükşehir Belediyesi şimdi de ‘2 Dakikada Bursa Kısa Film Yarışması’ düzenliyor. Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “2 Dakikada Bursa” Kısa Film Yarışması ile vatandaşlara kendi yaşadığı sokağı, mahalleyi ve şehrini daha iyi tanımaları, bulundukları çevreye karşı duyarlılık geliştirmeleri amaçlanıyor. Bursalı olma bilinci ve kente aidiyet duygusunun geliştirilmesinin hedeflendiği yarışma, vatandaşlara kendi düşünce ve gözlemleri ile Bursa’yı tanıtma imkanı sunacak.

Son Başvuru Tarihi :
19 Mayıs 2021

Not :
Yarışma takviminde görülen lüzum gereği idare tarafından değişiklik gerçekleştirilebilir.

‘Adım adım Bursam’
‘Adım adım Bursam’ teması ile düzenlenen yarışmada 1 Şubat 2021’de başlayan başvurular, 19 Mayıs 2021’de sona erecek. Filmlerin bütün kullanım hakları Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait olurken, daha önce herhangi bir yerde gösterilmiş ve ödül almış eserler yarışmaya katılamayacak. Bir kişinin birden fazla eserle başvurabileceği yarışmada, filmlerin süresi jenerik de dâhil olmak üzere 2 (iki) dakikayı geçmeyecek. MP4 formatında olacak filmlerin çözünürlüğü ise 1920×1080’dan az olmayacak. 2 Dakikada Bursa Kısa Film Yarışması’na katılan eserler arasından, Jüri tarafından belirlenen toplamda üç esere birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleri verilecektir. Yarışmanın birincisi 5000, ikincisi 4000 ve üçüncüsü de 3000 TL ile ödüllendirilecek. Aynıca 3 mansiyon ve 1 jüri özel ödülü için de 1000’er TL para ödülü belirlendi.

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ