27.11.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

15 Temmuz Ödüllü Roman Yarışması

15 Temmuz Ödüllü Roman Yarışması

15 Temmuz Ödüllü Roman Yarışması 2018 Başvurusu

15 Temmuz Ödüllü Roman Yarışması 2018 Başvuruları 30 Nisan 2017 Tarihine Kadar Eserler Teslim Edilebilecek. Tarihin Şahitleri Yazıyor 15 Temmuz Ödüllü Roman Yarışması 2018 Toplam 115 Bin Türk Lirası Ödül Verilecek. Yarışmanın Birincisine 50 Bin Türk Lirası, İkincisine 35 Bin Türk Lirası, Üçüncüsüne 20 Bin Türk Lirası Ve Mansiyon Ödülü 10 Bin Türk Lirası Verilecek. Yarışmaya Başvurular İadeli Taahhütlü Posta Yada Kargo Yoluyla Yapılacaktır. Yarışma Sonuçları Haziran 2018 (Üçüncü Haftası) Duyurulacaktır.

Yarışmaya Katılım Koşulları
1. Yarışma Tüm Yazarlara Açıktır. Uyruğu Ve Öğrenim Durumu Ne Olursa Olsun Şartname Koşullarına Uyan Herkes Katılabilir.
2. Yarışmaya Bahçelievler Belediyesi Çalışanları, Seçici Kurul Üyeleri Ve Birinci Dereceden Yakınları Katılamaz.
3. Katılımcılar, Şartname Koşullarını Kabul Etmiş Sayılır.

15 Temmuz Ödüllü Roman Yarışması 2018 Eserlerin Teslimi
1. Eserler Kopyalarında, CD Kaydında Ve Zarfların Üzerinde, Yazarın Kimliğine İlişkin A Bölüm, 8. Madde (D) Bendinde Sözü Edilen Rumuz Dışında Hiçbir Yazı Veya İşaret Bulunmayacaktır. Yazarın İsmi Kesinlikle Eserin Kopyalarında Yer Almayacaktır.
2. Yarışmaya Katılanlar Şartnamede Verilen Kimlik Formu Ve Taahhütnameyi Eksiksiz Olarak Doldurur, İmzalar. Kimlik Formu Ve Taahhütname, CD Kaydı İle Kısa Özgeçmiş Bir Zarfın İçinde Koyularak Kapatılır. Zarfın Üzerine, Sadece Rumuz Ve Eserin Adı Yazılır.
3. Eser, Çoğaltılmış Ve Dosyalanmış 7 Kopya, 1 Adet CD Kaydı Ve B Bölümü 2. Maddede Belirtilen Zarfı İle Birlikte Teslim Edilir.
4. Eser, 30 Nisan 2018 Saat 17:00’a Kadar Bahçelievler Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü Şirinevler Mahallesi Barbaros Caddesi No: 9 Bahçelievler İstanbul Adresine Dilek Taştan Yada Hülya Çayır Adına İadeli Taahhütlü Posta Yada Kargo İle Gönderilir. Elden Teslim Kesinlikle Kabul Edilmez. Bu Tarihten Sonra Gelecek Eserler Değerlendirilmeye Alınmaz. Kargo Yada Postadaki Gecikmeler Dikkate Alınmaz.
5. İnternet Yoluyla Yapılacak Gönderiler Kabul Edilmez.

Yarışmaya Katılacak Eserlerin Nitelikleri
1. Yarışma Dili Türkçedir Ve Yarışma Konusu 15 Temmuz Olarak Belirlenmiştir.
2. Yarışma Yetişkinlere Yönelik Roman Dalında Açılmıştır.
3. Yarışmaya Gönderilen Dosya Tamamen Veya Kısmen Yayımlanmamış Olmalı Ve Başka Bir Yayınevi Eli Yayınlanmak Üzere Bağlayıcı Sözleşmeye Tabi Olmamalıdır.
4. Eserler Özgün Olacak, Her Hangi Bir Eseri Çağrıştırmayacak, Bir Eserden Kopya Bulundurmayacaktır.
5. Özgün Olmadığı Seçici Kurulca Belirlenen Eserler Değerlendirme Dışı Tutulacak.
6. Özgün Olmadığı, Ödüllendirme Aşamasından Sonra Belirlenen Eserlerin Yazarı, Aldığı Ödülü Yüzde 50 Fazlasıyla İade Etmeyi Bu Şartnamedeki Taahhütnameyi İmzalamakla Kabul Etmiş Sayılır. Özgün Olmadığı Belirlenen Eser Sahibi, Üçüncü Kişilerce Açılacak Her Türlü Davanın Muhatabı Sayılacaktır.
7. Ödül Almadığı Halde Katılan Bir Eserin Özgün Olmadığı Belirlenirse Yazarı, Bahçelievler Belediyesi’nin Uğramış Olduğu Zararı Tazminle Yükümlüdür.
8. Yarışmaya Katılacak Dosya Aşağıdaki Biçimsel Özellikleri Taşımalarıdır.
A) Bilgisayarda Word Belgesi Olarak A4 Boyutunda, Üst Alt, Sağ Ve Sol Kenar Boşlukları 2.5 CM.’yi Geçmeyecek Şekilde Hazırlanacaktır.
B)Eser, Times New Roman Yazı Fontu, 11 (On Bir) Punto, 1,5 Satır Aralığı İle Yazılacaktır.
C)Eser, 7 Kopya Olarak Çoğaltılacak Ve Her Kopya Dosyalanacak, Ayrıca CD’ye Kaydedilecektir. 7 Kopya Ve 1 Adet Cd Kaydı 8 Ayrı Zarfa Konacak, 8 Ayrı Zarf İse Tek Bir Zarfın İçine Konarak Gönderilecek.
D)Yazar, Yarışmaya Gönderdiği Eserin Her Kopyasına Ve Bir Adet CD Kaydına, Belirlediği Rumuzu Verecektir. Rumuz Anlamlı Veya Anlam Taşımayan Sayı Ve Harflerden, En Fazla 7 Karakterden Oluşacak Şekilde Belirlenir.
Yarışma Şartnamesini İndirmek İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Mehmet Emin dedi ki:

  Temmuz ayının ilk haftası geldi. Hala bir açıklama yok. Sanırım 2019’un 15 Temmuz’una ertelediler açıklamayı.

 2. Mücahit Genç dedi ki:

  Sanıyorum, birkaç gün içinde bir açıklama yapılacaktır. Neticede Haziran ayının üçüncü haftasındayız.

 3. Ibrahim becer dedi ki:

  Yayım.hakkini vermek pek akıllıca değil. Velev ki kazandık, eserin okura ulaşacağı mecralar nasıl olacak vs muğlak. Amatörler için bir imkan ama profosyonel yazar pek ilgilenmez sanırım.
  Daha serbest olmalı kanaatimce. Saygılar.

BİR YORUM YAZ