<style>.lazy{display:none}</style>15 Temmuz Geçilmez Bilimsel Makale Yarışması Başvurusu
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

15 Temmuz Geçilmez Bilimsel Makale Yarışması

15 Temmuz Geçilmez Bilimsel Makale Yarışması

15 Temmuz Geçilmez Bilimsel Makale Yarışması

Dokuz Eylül Üniversitesi 15 Temmuz Geçilmez Bilimsel Makale Yarışması Düzenliyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri “Türkiye Geçilmez” Temalı Bilimsel Makale Yarışması

Bilimsel Makale Yarışmasının Amacı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında düzenlenen bilimsel makale yarışması ile yükseköğretim kurumlarında kayıtlı olan yüksek lisans ve doktora öğrencilerini “Türkiye Geçilmez” temasını farklı bilimsel perspektiflerden ele alarak bilimsel araştırma yapmaya ve yayın üretmeye teşvik etmek amaçlanmaktadır.

Bilimsel Makale Yarışmasına Başvuru
Bilimsel makale yarışmasına yükseköğretim kurumlarında kayıtlı olan yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilecektir. Yarışmaya bireysel olarak katılım yapılabileceği gibi yükseköğretim kurumlarında kayıtlı lisansüstü öğrencisi olmak koşuluyla aynı makale için en fazla üç yazar katılabilecektir.

Yarışmaya katılacak makaleler özgün ve daha önce başka bir yerde yayınlanmamış olmalıdır. Makaleler bilimsel yayın etiğine uygun olarak hazırlanmalıdır.
Makale dosyası Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi Makale Yazım kurallarına (https://dergipark.org.tr/tr/pub/deusosbil/writing-rules) uygun olarak düzenlenmiş olmalı, 30 sayfayı geçmemelidir.

Ads

Yarışma başvurusu e-posta ile yapılacaktır. Makale dosyası ve başvuru formu 15temmuzyarisma@deu.edu.tr e-posta adresine, konu kısmında “Türkiye Geçilmez Temalı Bilimsel Makale Yarışması Başvurusu” ifadesi yazılarak gönderilmelidir.
Makalelerin son gönderim tarihi 2 Temmuz 2021’dir.

Değerlendirme
Başvurunun ve makalenin yarışma içeriğine ve şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra Seçici Kurul tarafından bilimsel açıdan yapılacak değerlendirme sonucunda birinci, ikinci ve üçüncü makaleler belirlenecektir.

Yarışma Sonuçlarının Açıklanması
Değerlendirme sonucunda dereceye giren makaleler 11 Temmuz 2021 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi’nin www.deu.edu.tr adresli web sayfasından ve resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

Ödüller
Bilimsel makale yarışmasında birinciye 5.000 TL para ödülü verilecektir.
Dereceye giren makalelerle birlikte, bilim kurulu tarafından yarışmaya katılması uygun görülen makaleler Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi’nde hakem değerlendirmesinden geçirilmek suretiyle yayımlanabilir.

İletişim
Bülent KOTLUK, DEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Sekreteri
0232 301 87 60 – 0542 349 94 82, 15temmuzyarisma@deu.edu.tr

Son Gönderim Tarihi: 2 Temmuz 2021
Yarışma Sonucunun Açıklanması: 11 Temmuz 2021
Ödül Töreni: 14 Temmuz 2021

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ