<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Gününün Anlam Ve Önemi Resim Yarışması

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Gününün Anlam Ve Önemi Resim Yarışması

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Gününün Anlam Ve Önemi Resim Yarışması

Gaziantep Şahinbey İstiklal İlkokulu 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Gününün Anlam Ve Önemi Resim Yarışması Düzenliyor.

Yarışmanın Adı: “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günün Anlam Ve Önemi” Adlı Resim Yarışması

Yarışmanın Konusu:
15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günün Anlam Ve Öneminin Resmedilmesi.

Yarışmanın Amacı:
15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Gününü Coşkuyla Kutlamak, Bu Özel Günün Önemini Anlamak Amacıyla Çocuklarımızın Milli Duygularını Kalemlerinden Yayılan Renklerle İfade Edebilmelerini Sağlamak.

Geleceğin İstikbali Olan Çocuklarımıza Milli Ve Manevi Ve İnsani Değerler Kazandırıp Tarihimizle Ve Kültürümüzle Olan Bağlarını Güçlendirmek.

Ads

Öğrencilerimizde Vatan, Millet Ve Bayrak Sevgisini Geliştirip Geçmiş İle Gelecek Arasında Tarihi, Milli Ve Manevi Köprüler Kurabilmelerini Sağlamak.

Öğrencilerin Vatanını, Milletini, Bayrağını Daima Sevip Korumak Devlete Karşı Görev Ve Sorumluluklarını Bilmek Ve Bunları Davranış Halinde Getirmeleri Konusunda Farkındalık Oluşturmak Amaçlanmaktadır.

Yarışmanın Türü
Resim Yarışması.

Yarışmanın Kapsamı Ve Katılımcılar
Resim Yarışmasına Türkiye Genelindeki Resmi İlkokul 4. Sınıfta Öğrenim Gören Bütün Öğrenciler Katılabilecektir.

Başvuru Şartları

Yarışma, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçlarına, uluslararası sözleşmelere, politika belgelerine, 24.3.2016 tarihli ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 20.6.2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği başta olmak üzere yürürlükte olan mevzuata uygun olarak yapılacaktır.

Etkinlik ticari amaç güdülmeden ve katılımcılardan ücret talep edilmeden düzenlenecektir.

Katılım, gönüllülük esasına göre yapılacaktır.

Resimler 35x50cm ölçülerindeki resim kağıdına yapılacaktır.

Her türlü resim tekniği ve boya malzemesi kullanmak serbesttir. (Sulu boya, pastel boya, yağlıboya, kuru boya, guaj vb.)

Yarışmada 1, 2. ve 3. olan öğrencilerimize ödül verilecektir. Ayrıca komisyon tarafından mansiyon ödülü verilecektir.

Eserin ön yüzüne eser sahibiyle ilgili hiçbir bilgi yazılmayacak; arka yüzüne sırasıyla İsim- soy isim, il, ilçe, okul adı, sınıf / şube, öğrenci okul numarası bilgileri yazılacaktır.

Öğrenciler yarışmaya sadece bir resim ile başvuru yapacaktır.

Katılımcı velileri, öğrencinin yarışmaya katılmasında ve eserinin farklı etkinlik, video vb. ortamlarda kullanılmasında onayının olduğuna dair ekte belirtilen formu (Ek-2) elle doldurup Başvuru esnasında istiklal ilkokulu adresine gönderecektir. Veli izin yazısı gönderilmeyen başvurular geçersiz sayılacaktır.

Yarışmaya katılım aşamasında başvuru yapan engelli yarışmacıların başvuru formunda durumlarını beyan etmeleri durumunda kayıt veya ödül töreni sürecinde ihtiyaç duyulması halinde muhtemel yardım imkânları sağlanacaktır

Katılımcı, başvuru için gönderdiği resmin, okul içi ve dışı etkinliklerde ticari faaliyette bulunmamak şartıyla haklarını 15 Temmuz Şehitleri İlkokuluna devretmiş sayılır.

Katılımcı, yarışmaya başvurduğu andan itibaren eserin kendisine ait olduğunu kabul etmiş sayılır. Kendisine ait olmadığı ve başka yerde kullanıldığı anlaşılan eserler yarışmaya katılma hakkını kaybedecektir.

Bilgileri eksik veya yanlış gönderilmiş eserler komisyon tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.

Ödül almaya hak kazanan resimlerin değerlendirmesinde; yarışmanın konusuna uygun, özgün, 35*50 cm boyutunda, serbest boyama tekniği kullanılacak resim kâğıdına çizilmiş olmasına dikkat edilecektir.

Eserler, eser sahipleri tarafından siyah fon kartona paspartulu biçimde hazırlanarak teslim edilecektir. Paspartusuz eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yırtık, katlanmış, buruşuk eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

-Gönderilen resimler oluşturulacak komisyon vasıtasıyla İstiklal İlkokulunda değerlendirilecek, 1. 2. 3. olan ve mansiyon ödülü alan İstiklal İlkokulu tarafından 5 haziran 2023 günü okul web sitesinde ilan edilecektir.

-Kazanan öğrencilerin ödülleri İstiklal İlkokulu Müdürlüğü tarafından kendilerine takdim edilecektir. İl dışımdan katılım gösteren katılımcılara ödülleri kargo yoluyla ulaştırılacaktır.

Derece ilanından itibaren 1 hafta (7 Gün) süre ile yarışma sonuçlarına itiraz hakkı vardır. İtirazlar İstiklal İlkokuluna şahsen yapılabileceği gibi Kepenek Mahallesi, Şerif Kendircioğlu Caddesi No: 1/2 İstiklal İlkokulu Şahinbey Gaziantep Adresine Kargo Yolu İle de Yapılabilir.

Öğrencilerden yarışmaya katılımlarında, velisinin yazılı ve imzalı olarak doldurduğu EK-1 ve Ek-2 formu ile katılımcı tarafından gönderilen eserin aslı alınacaktır.

Eserler İstiklal İlkokuluna Ek1 ve Ek2, eserle birlikte ayni zarfın içinde İstiklal İlkokuluna kargo yoluyla ya da elden teslim edilecektir. Kargo ücreti gönderici tarafından karşılanacaktır.

Adres: Şerif Kendircioğlu Caddesi No: 1/2 İstiklal İlkokulu Şahinbey Gaziantep ” Yarışmaya başvuran yarışmacılar yarışma hakkındaki bilgilendirmeleri 15 Temmuz

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 500 Türk Lirası Kıyafet Hediye Çeki
İkincilik Ödülü 300 Türk Lirası Kıyafet Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü 200 Türk Lirası Kıyafet Hediye Çeki
Mansiyon Ödülü Boya Seti (4. Olan Yarışmacıya Verilecek)
Etkinliğin Bütçesi 1.100 Türk Lirası Olup, Okul Aile Birliği Tarafından Karşılanacaktır.

Yarışma Takvimi
Yarışma Duyurusunun Yapılması: 10 Nisan 2023
Başvuru Tarihileri: 11 Nisan 2023 – 01 Haziran 2023
Sonuçların Açıklanması: 5 Haziran 2023
İtirazlar: 6 Haziran – 12 Haziran 2023
Ödüllerin Teslimi: 13 Haziran – 18 Haziran 2023

Değerlendirme Kriterleri
1- Yarışmaya katılacak ederler Jüri Üyeleri tarafından tablodaki kıstaslar doğrultusunda değerlendirilecektir.
2- Komisyon üyelerinin değerlendirmelerinde gizlilik esastır. Komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonucunda hiçbir eserin ödüle layık görülmemesi durumunda komisyon yarışmayı iptal etme hakkına sahiptir.

Resimlerin Değerlendirme Kriterleri Puan Derecesi
1-Amaca uygunluk, ilgili değerleri resim ile ifade edebilme: 20 Puan
2-Eserde kullanılan tekniğin uygulanışı: 40 Puan
3-Eserdeki yaratıcılık ve kompozisyon: 30 Puan
4- Eserin düzeni ve kâğıdın temizliği: 10 Puan
Toplam: 100 Puan

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ