28.06.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Gününün Önemi Resim Yarışması

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Gününün Önemi Resim Yarışması

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Gününün Önemi Resim Yarışması

Şanlıurfa Karaköprü 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Gününün Önemi Resim Yarışması Düzenliyor.

Yarışmanın Adı: “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günün Önemi”

Yarışmanın Konusu:
15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günün Öneminin Resmedilmesi.

Yarışmanın Amacı:
2429 Sayılı Ulusal Bayram Ve Genel Tatiller Hakkında Kanunda 25.10.2016 Tarihinde Yapılan Değişiklikle Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Olarak İlan Edilmiştir. Bu Günün Anmak, Anlamak, Anlatmak Amacıyla Milli Duygularımızın Çocuklardan Yansıyan Renklerle İfade Edilmesi.

Geleceğin Teminatı Olan Çocuklara Ve Öğrencilere, Millî, Manevi Ve İnsani Değerleri İle Tarihsel Ve Kültürel Hassasiyetleri Kazandırmak,

Sponsorlu

Öğrencilerimizin, Geçmiş İle Gelecek Arasında Tarihi, Millî Ve Manevi Köprü Kurabilmelerini, Vatan, Millet, Bayrak Sevgisi Ve Saygısını Geliştirmelerini Sağlamak,

Öğrencilerde Vatanını, Milletini Seven Ve Daima Yüceltmeye Çalışan, Devletine Karşı Görev Ve Sorumluluklarını Bilen Ve Bunları Davranış Haline Getirmiş Bireyler Olmaları Konusunda Farkındalık Oluşturmak Amaçlanmıştır

Yarışmanın Türü
Resim Yarışması.

Yarışmanın Kapsamı Ve Katılımcılar
Resim Yarışmasına Türkiye Genelindeki Resmi İlkokul 3 Ve 4. Sınıfta Öğrenim Gören Bütün Öğrenciler Katılabilecektir.

Başvuru Şartları

Yarışma, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçlarına, uluslararası sözleşmelere, politika belgelerine, 24.3.2016 tarihli ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 20.6.2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği başta olmak üzere yürürlükte olan mevzuata uygun olarak yapılacaktır.

Etkinlik ticari amaç güdülmeden ve katılımcılardan ücret talep edilmeden düzenlenecektir.

Katılım, gönüllülük esasına göre yapılacaktır.

Resimler 35x50cm ölçülerindeki resim kağıdına yapılacaktır.

Her türlü resim tekniği ve boya malzemesi kullanmak serbesttir. (Sulu boya, pastel boya, yağlıboya, kuru boya, guaj vb.)

Yarışmada 1, 2. ve 3. olan öğrencilerimize ödül verilecektir. Ayrıca komisyon tarafından mansiyon ödülü verilecektir.

Eserin ön yüzüne eser sahibiyle ilgili hiçbir bilgi yazılmayacak; arka yüzüne sırasıyla AD, SOYAD, OKUL, SINIF, NUMARA bilgileri yazılacaktır.

Öğrenciler yarışmaya sadece bir resim ile başvuru yapacaktır.

Katılımcı velileri, öğrencinin yarışmaya katılmasında ve eserinin farklı etkinlik, video vb. ortamlarda kullanılmasında onayının olduğuna dair ekte belirtilen formu elle doldurup başvuru esnasında eserin arka kısmına yapıştıracaklardır. Veli izin yazısı gönderilmeyen başvurular geçersiz sayılacaktır.

Yarışmaya katılım aşamasında başvuru yapan engelli yarışmacıların başvuru formunda durumlarını beyan etmeleri durumunda kayıt veya ödül töreni sürecinde ihtiyaç duyulması halinde muhtemel yardım imkânları sağlanacaktır

Katılımcı, başvuru için gönderdiği resmin, okul içi ve dışı etkinliklerde ticari faaliyette bulunmamak şartıyla haklarını 15 Temmuz Şehitleri İlkokuluna devretmiş sayılır.

Katılımcı, yarışmaya başvurduğu andan itibaren eserin kendisine ait olduğunu kabul etmiş sayılır. Kendisine ait olmadığı ve başka yerde kullanıldığı anlaşılan eserler yarışmaya katılma hakkını kaybedecektir.

Bilgileri eksik veya yanlış gönderilmiş eserler komisyon tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.

Ödül almaya hak kazanan resimlerin değerlendirmesinde; yarışmanın konusuna uygun, özgün, 35*50 cm boyutunda, serbest boyama tekniği kullanılacak resim kâğıdına çizilmiş olmasına dikkat edilecektir.

Eserler, eser sahipleri tarafından siyah fon kartona paspartulu biçimde hazırlanarak teslim edilecektir. Paspartusuz eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yırtık, katlanmış, buruşuk eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

-Gönderilen resimler oluşturulacak komisyon vasıtasıyla 15 Temmuz Şehitleri İlkokulunda değerlendirilecek, 1. 2. 3. olan ve mansiyon ödülü alan 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu tarafından 13.05.2022 Cuma günü okul web sitesinde ilan edilecektir.

-Kazanan öğrencilerin ödülleri 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu Müdürlüğü tarafından kendilerine takdim edilecektir. İl dışımdan katılım gösteren katılımcılara ödülleri kargo yoluyla ulaştırılacaktır.

Derece ilanından itibaren 1 hafta (7 Gün) süre ile yarışma sonuçlarına itiraz hakkı vardır. İtirazlar 15 Temmuz Şehitleri İlkokuluna şahsen yapılabileceği gibi Doğukent Mahallesi. 1210.sokak No:2 Karaköprü/Şanlıurfa adresine kargo yoluyla veya 763205@meb.k12.tr adresine mail yoluyla da yapılabilecektir.

Öğrencilerden yarışmaya katılımlarında, velisinin yazılı ve imzalı olarak doldurduğu EK-1 ve Ek-2 formu ile katılımcı tarafından gönderilen eserin aslı alınacaktır.

Eserler 15 Temmuz Şehitleri İlkokuluna Ek1 ve Ek2, eserle birlikte ayni zarfın içinde 15 Temmuz Şehitleri İlkokuluna kargo yoluyla ya da elden teslim edilecektir. Kargo ücreti gönderici tarafından karşılanacaktır.

Adres: Doğukent Mahallesi. 1210.sokak No:2 Karaköprü/Şanlıurfa ” Yarışmaya başvuran yarışmacılar yarışma hakkındaki bilgilendirmeleri 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu web sitesinden takip edebilirler.
https://15temilkokulu.meb.k12.tr/
” Yarışma ile ilgili her türlü yazışma ve bilgi almak için aşasıdaki adres ve telefon numarası kullanılacaktır.

15 Temmuz Şehitleri İlkokulu Adres: Doğukent Mahallesi. 1210.sokak No:2
Karaköprü/Şanlıurfa
Telefon: 0505 231 58 26
https://15temilkokulu.meb.k12.tr/

Ödüller
Resim yarışmasında dereceye girenler için
Birinciye: Akıllı Saat +Boya Seti
İkinciye: Lego Seti +Boya Seti
Üçüncüye: Sanat Proje Çantası +Boya Seti
Komisyon Mansiyon Özel Ödülü: Boya Seti

Ödüllerin Nitelikleri, Bütçesi Ve Kaynağı

1,4 İn. Ekran boyutu, 40 mm kasa çapı, adımsayar ve nabız ölçme özelliği, 200-300 mAh batarya kapasite aralığı akıllığında akıllı saat. 600 TL

Calssics 10696 Lego seti.250TL

Sanat Proje Çantası 55*75cm,suni deri.100TL

Boya Seti, 12 Renk Kuru Boya, 8 Renk Pastel Boya, 6 Renk Keçeli Boya Keçeli Boya, Silgi ve Kalemtıraş bulunan, Çantalı set. 70 TL tutarında. 4 Adet

Hediyelerin Toplam Değeri: 1 Adet Akıllı Saat(600 TL) +1 Ade Lego seti (250TL) *Sanat Proje Çantası(100TL)+( Boya Seti (4X70TL)

Bütçe 1230,00TL tutarındadır.
Bütçe kaynağı 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu Okul Aile Birliği’dir.

Yarışma Takvimi
Yarışma Duyurusunun Yapılması: 18 Nisan 2022
Başvuru Tarihileri: 18 Nisan 2022 – 09 Mayıs 2022
Sonuçların Açıklanması: 13 Mayıs 2022
Ödüllerin Teslimi: 16 Mayıs – 18 Mayıs 2022

Değerlendirme Kriterleri
1- Yarışmaya katılacak ederler Jüri Üyeleri tarafından tablodaki kıstaslar doğrultusunda değerlendirilecektir.
2- Komisyon üyelerinin değerlendirmelerinde gizlilik esastır. Komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonucunda hiçbir eserin ödüle layık görülmemesi durumunda komisyon yarışmayı iptal etme hakkına sahiptir.

Resimlerin Değerlendirme Kriterleri Puan Derecesi
1-Amaca uygunluk, ilgili değerleri resim ile ifade edebilme: 20 Puan
2-Eserde kullanılan tekniğin uygulanışı: 40 Puan
3-Eserdeki yaratıcılık ve kompozisyon: 30 Puan
4- Eserin düzeni ve kâğıdın temizliği: 10 Puan
Toplam: 100 Puan

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ