<style>.lazy{display:none}</style>15 Temmuz Demokrasi Mücadelemiz Ve Şehitlerimiz Kısa Film Yarışması
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

15 Temmuz Demokrasi Mücadelemiz Ve Şehitlerimiz Kısa Film

15 Temmuz Demokrasi Mücadelemiz Ve Şehitlerimiz Kısa Film

15 Temmuz Demokrasi Mücadelemiz Ve Şehitlerimiz Kısa Film Yarışması

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü 15 Temmuz Demokrasi Mücadelemiz Ve Şehitlerimiz Kısa Film Yarışması Eserlerin Teslim Tarihleri 10 – 14 Mayıs 2019.
Yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne Bağlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri Ve Olgunlaşma Enstitüleri Katılacaktır.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Tam Altın
İkincilik Ödülü Yarım Altın
Üçüncülük Ödülü Çeyrek Altın

Ankara Mamak Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından 19/06/2019 tarihinde ‘‘ 15 Temmuz Demokrasi Mücadelemiz ve Şehitlerimiz Kısa Film Yarışması’’ yapılacaktır.

Yarışma Konusu: ‘‘15 Temmuz Demokrasi Mücadelemiz ve Şehitlerimiz’’ konulu kısa film yarışması yapılması ve eserlerin sunulması.

Eserlerde Aranacak Şartlar
Yarışmaya katılacak kısa filmlerde aşağıdaki şartlar aranacaktır.

Ads

a) Yarışma, Seçici Kurul Kurumu dışında herkese açıktır.

b) Filmler özgün kurmaca, animasyon, deneysel ya da belgesel türünde olabilir. Tür kısıtlaması yoktur.

c) Filmlerin süresi jenerik hariç, en az 2, en fazla 6 dakika ile sınırlıdır.

d) Katılımcılar yarışmaya birden fazla filmle katılabilirler.

e) Filmin 2 adet DVD kopyası – Gösterime uygun, minimum 1920×1080 piksel çözünürlüğünde (mpeg4, avi veya divx) her kopyanın üzerine yönetmenin adı, soyadı, filmin adı, süresi ve yapım tarihi yazılmış olmalı.

f) Daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış kısa film ile yarışmaya katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır. Kısa filmin yarışma organizasyonu dışında yayınlanmış olması katılım açısından engel değildir.

g) Yarışmaya gönderdiği kısa film kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.

h) Kural ihlali yaptığı tespit edilen katılımcıların ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. İptal edilen ödülün yeri boş bırakılır

i) Gönderilecek DVD’nin içinde eser sahibi kurumun bilgileri ile kursiyerin ve öğretmenin/usta öğreticinin adı soyadı, açık adresi ve iletişim bilgilerinin olduğu bir form yer alacaktır.

Başvuru
Yarışmaya katılacak eserlerin değerlendirmeleri; Halk Eğitimi Merkezi
Müdürlüklerinde ve Olgunlaşma Enstitülerinde / İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde / İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde oluşturulacak komisyonlar marifetince yapılacaktır. Eserlerin ilk değerlendirilmesi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinde ve Olgunlaşma Enstitülerinde yapılacaktır. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinde ve Olgunlaşma Enstitülerinde seçilen kısa filmler İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde birinci olan kısa filmler İl Milli Eğitim Müdürlüklerine, İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde birinci olan kısa filmler ise Ankara Mamak Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okuluna gönderilecektir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ