30.11.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

14 Mart Tıp Haftası Fotoğraf Yarışması

14 Mart Tıp Haftası Fotoğraf Yarışması

14 Mart Tıp Haftası Fotoğraf Yarışması

İstanbul Tabip Odası İSTFOK (İstanbul Tıp Fakültesi Fotoğrafçılık Kolu), CEFOT (Cerrahpaşa Tıp Fak. Fotoğrafçılık Kulübü) 14 Mart Tıp Haftası Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Tüm Hekimler Ve Tıp Öğrencileri Katılabilir.

Konu Ve Bölümler:
Yarışma 3 Kategoride Yapılacak.
1) Siyah – Beyaz (Serbest)
2) Renkli (Serbest)
3) Manzara (Renkli Yada Siyah Beyaz)

Yarışma Ödülleri (Her Kategori İçin Ayrı Ayrı)
Birincilik Ödülü Bin Türk Lirası Tutarında Fotoğraf Malzemesi Yada Nakit.
İkincilik Ödülü 800 Türk Lirası Tutarında Fotoğraf Malzemesi Yada Nakit.
Üçüncülük Ödülü 600 Türk Lirası Tutarında Fotoğraf Malzemesi Yada Nakit.
Sergilenecek 25 Adet Esere Katılım Belgesi

Başvuru Koşulları
Yarışma tüm hekimler ve tıp öğrencilerine açıktır. İstanbul Tabip Odası yönetim kurulu üyeleri ve birinci derece akrabaları, seçici kurul üyeleri ve birinci derece akrabaları, jüri üyelerinin amiri konumunda bulunan hekimler yarışmaya katılamazlar.

Başvuru Detayları:

Sponsorlu

• Yarışmaya baskı kabul edilmeyecektir. Fotoğraflar ve doldurulmuş katılımcı formu, aşağıda belirtilen detaylara istinaden iyh@istabip.org.tr ye adresine gönderilmelidir.

• Fotoğraf Sayısı: Her fotoğrafçı, her kategori için en fazla dört (4) eser ile yarışmaya katılabilecektir. Aynı eser birden fazla kategori için gönderilemez.

• Fotoğraflar kenarlarında boşluk, paspartu kullanılmadan sunulmalı, fotoğrafın üzerinde yarışmacının ismi yer almamalıdır.

• Fotoğraf Boyutları: Kısa kenar minimum 2000 pixel, jpg formatında, 300 dpi çözünürlükte ve 12 sıkıştırma kalitesinde olmalıdır.

• Fotoğraflara verilecek isim; Büyük harf ile kategori indisi (örneğin “A” veya “B” veya “C”), 6 rakamdan oluşacak katılımcının rumuzu (Örneğin; 012345 – bkz. katılım formu), ve fotoğrafın çekildiği sıra numarası (örneğin 1, 2, 3 veya 4) olarak hazırlanmalıdır.
Örneğin; A-012345-1.jpg,
A-012345-2.jpg,
B-012345-1.jpg,
B-012345-4.jpg,
C-012345-3.jpg

• Keskinlik, kontrast, saturasyon gibi basit müdahelelerin dışında tamamen bilgisayar yazılımları ile oluşturulmuş veya olmayan bir nesne/objenin eklendiği/çıkartıldığı fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

• Önceki yıllarda, İstanbul tabip odası fotoğraf yarışmaları haricindeki fotoğraf yarışmalarında derece almış, sergilenmiş veya yayınlanmış fotoğraflar ile yarışmaya katılmak serbesttir.

Eserlerin Teslim Edilmesi

• Fotoğraflar iyh@istabip.org.tr adresine gönderilecektir.
• Fotoğrafın üzerinde sadece katılımcının 6 rakamlı rumuzu yazılı olacaktır. Katılımcı ismi yazılan fotoğraflar yarışma dışı bırakılacaktır.
Şartnamenin son sayfasında bulunan katılım formunu “Word dosyası olarak” eksiksiz doldurulacak ve fotoğraflar ile birlikte “2021 YILI FOTOĞRAF YARIŞMASI KATILIMI İÇİNDİR” açıklaması ile katılımcının 6 rakamlı rumuzu yazılacaktır.
• Ulaşmamış olası veya gecikmelerden İstanbul Tabip Odası sorumlu tutulamaz.

Diğer Hususlar:.
• Yarışmaya katılım ücretsizdir.
• Yarışmada ödül ve mansiyon alan fotoğrafların yayın, telif, kullanım ve sergileme hakkı eser sahipleriyle birlikte İstanbul Tabip Odası, İSTFOK (İstanbul Tıp Fakültesi Fotoğrafçılık Kolu) ve CEFOT’a (Cerrahpaşa Tıp Fak. Fotoğrafçılık Kulübü) ait olacak, derece ve sergileme alan fotoğrafları bu kurumlar kendi yayınlarında, fotoğrafçının adını belirterek, kullanma hakkını elde edeceklerdir.
• Katılımcılar bu şekilde kullanılan fotoğraflar için verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talep ileri sürmeyeceklerini gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt ederler.
• Yarışmaya katılan yarışmacılar, belirtilen tüm hususları kabul etmiş sayılacaklardır.

Takvim:
Son Başvuru tarihi: 19.02.2021
Seçici Kurul Değerlendirmesi:
Sonuçların Açıklanması: 14.03.2021

Yarışma sonuçlarının değerlendirilmesi ve duyurusu:
Yarışma sonuçları basın yoluyla ve www.istabip.org.tr adreslerinden duyurulacaktır. Dereceye giren katılımcılara ödülleri uzaktan takdim edilecek olup, sergi internet üzerinden yapılacaktır. Katılımcıların sunduğu eserlere layık görülen sıra Seçici Kurulun takdiri ile belirlenecektir.

İletişim:
Sevil ŞEN
Tel: 2163497304
E-mail: iyh@istabip.org.tr
Rıhtım Cad. Ülsel İş Merkezi No:18 K:4 Kadıköy – İstanbul
Türkocağı Cad. No: 9/2 34440 Cağaloğlu – İstanbul
Katılım formu örneği ve ayrıntılı bilgi için www.istabip.org.tr adresine ulaşabilirsiniz.

Yarışma Detayları Ve Katılım Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ