19.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

102 Yılında 23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz Ve Beste Yarışması

102 Yılında 23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz Ve Beste Yarışması

102 Yılında 23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz Ve Beste Yarışması

TBMM İle Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi 102 Yılında 23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz Ve Beste Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 25 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 15 Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Amaç
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bu yıl düzenlenecek “23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz ve Beste Yarışması”yla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış ruhunu yansıtacak, şarkı sözü ve bestesinin üretilmesi ve söz yazarları ve bestecilerimize özgün eserler verme imkânının sunulması hedeflenmektedir.

Katılım Koşulları Ve Başvuru
1. Eserler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı temalı olacaktır.

2. Yarışmaya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları katılabilir. 18 yaşından küçükler veli muvafakatnamesi ile katılabilirler.

Sponsorlu

3. Yarışmanın düzenlenmesinde ve Seçici Kurulda yer alanlar ile birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

4. Eserlerde, Türkiye Büyük Millet Meclisi veya Meclis, Ata, Atatürk, 23 Nisan, Çocuk, Bayram, Milli Egemenlik kelimeleri bulunması tercih sebebi olacaktır.

5. Eserler çocuklara hitap edecek formatta olacaktır.

6. Eserlerde, her türlü enstrüman kullanılabilecektir.

7. Birden fazla kişi ortak eserle yarışmaya katılabilir. Ortak katılımcıyla gönderilen eserlerin dereceye girmesi durumunda eser sahiplerine tek bir ödül verilecektir.

8. Katılımcılar, yarışmaya birden çok eserle katılabilir.

9. Eserlerin sözleri, Türkçe dil bilgisi kurallarına uygun biçimde kullanılacak, kaba, yaralayıcı, olumsuz ve siyasi ifadelere yer verilmeyecektir.

10. Yarışmaya gönderilen eserler yarışma sonuçları açıklanıncaya kadar hiçbir yerde yayımlanmayacaktır.

11. Birden fazla kişinin ortak eserle yarışmaya katılması durumunda başvuru formu, taahhütname ve 18 yaşından küçükler için veli muvafakatnamesi her bir katılımcı tarafından ayrı ayrı düzenlenecektir.

12. Katılımcıların, yarışmaya birden çok eserle katılması durumunda başvuru formu, taahhütname ve 18 yaşından küçükler için veli muvafakatnamesi her bir eser için ayrı ayrı düzenlenecektir.

13. Katılımcılar eserlerini gönderirken 5 harf ve 2 rakamdan oluşan rumuz kullanacaktır.

14. Birden fazla eser gönderen yarışmacılar her bir eser için ayrı ayrı rumuz kullanacaktır.

15. Ortak eserle yarışma katılanlar besteci rumuzu ile eserlerini gönderecektir.

16. Eserlerin, daha önce hiçbir yerde ve hiçbir şekilde (Dijital platformlarda, CD, kaset, albüm ve benzeri) yayımlanmamış olması gerekmektedir. Alıntı olan eserin yasal sorumluluğu katılımcıya aittir.

17. Türkiye Büyük Millet Meclisi, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun ilgili maddelerinde belirtilen şekilde dereceye girip girmemesine bakılmaksızın yarışmaya gönderilen tüm eserlerin; her türlü kullanım işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ile yayımlama hakkına herhangi bir bedel ödemeksizin sahip olacaktır.

18. Eserler, yarışma takviminde belirtilen süreler içerisinde güftesi (sözleri) (PDF formatında), notası (PDF formatında), seslendirilmiş kaydı (mp3 formatında), taahhütname (PDF formatında ve ortak eserlerde tüm katılımcılar imzalayacaktır) ve 18 yaşından küçükler için veli muvafakatnamesi (PDF formatında) ile beraber www.tbmm.gov.tr adresine 5 harf ve 2 rakamdan oluşan besteci rumuz adı girilerek yüklenmeli veya Ziyaretçi Kabul Salonu 3. Kat Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu Sekretaryası Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı – Türkiye Büyük Millet Meclisi – Çankaya – Ankara-Türkiye adresine güftesi, notası ve seslendirilmiş kaydı (CD veya USB bellekte mp3 formatında) ile beraber 5 harf ve 2 rakamdan oluşan rumuz adının yer aldığı zarf içerisinde iadeli taahhütlü posta veya kargo ile gönderici ödemeli olarak gönderilmelidir. Posta veya kargo ile gönderilmesi durumunda katılımcıların kimlik bilgilerinin yer aldığı 102. Yılında 23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz ve Beste Yarışması Başvuru Formu, Taahhütname (Ortak eserlerde tüm katılımcılar imzalayacaktır) ve 18 yaşından küçükler için Veli Muvafakatnamesi küçük kapalı zarf içerisinde mutlaka yer almalıdır.

19. Posta ve kargo kaynaklı gecikmelerden Türkiye Büyük Millet Meclisi sorumlu değildir.

20. Seçici Kurul değerlendirmesi sonucunda ödüle değer eser bulunmaması halinde ödül verilmeyecektir.

21. Dereceye giren eserler Türkiye Büyük Millet Meclisinin onayı olmadan hiçbir yerde yayımlanmayacaktır.

Yarışma Sonuçları Ve Ödül Töreni
Seçici Kurulu değerlendirmesinin ardından yarışma sonuçları ve ödül töreni kesin tarihi www.tbmm.gov.tr adresinden ilan edilecektir.

Adres Ve İletişim Bilgileri
Türkiye Büyük Millet Meclisi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı
Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu Sekretaryası
Tel: +90 0312 420 66 17
e-posta: kultur.sanat@tbmm.gov.tr

Yarışma Takvimi
Başvuru Başlama Tarihi: 10 Şubat 2022
Başvuru Bitiş Tarihi: 18 Mart 2022
Sonuçların İlanı Ve Ödül Töreni: 18-23 Nisan 2022 Haftası İçerisinde

Yarışma Şartnamesi Ve Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ