<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

100 Yılında 19 Mayıs Resim Yarışması

100 Yılında 19 Mayıs Resim Yarışması

100 Yılında 19 Mayıs Resim Yarışması

Milli Eğitim Bakanlığı 100 Yılında 19 Mayıs Resim Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Ortaöğretim Kurumlarında Öğrenim Gören Öğrenciler Katılabilir.

Yarışma Konusu: Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Ortaöğretim Kurumlarında Öğrenim Gören Öğrenciler Arasında “100. Yılında 19 Mayıs” Temalı Resim Yarışması

Yarışmanın Amacı
Cumhurbaşkanlığımızın 2019/4 Sayılı Genelgesi Kapsamında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 16 Mayıs’ta İstanbul’dan Yola Çıkarak 19 Mayıs 1919’da Samsun’a Ulaşmasıyla Başlayan “İstiklâl Mücadelemizin 100. Yılı” Olması Vesilesi İle Ortaöğretim Kurumlarında Öğrenim Gören Öğrenciler Arasında “100. Yılında 19 Mayıs” Temalı Resim Yarışması Düzenlenmiştir.

Bu Yarışma İle Öğrencilerimizin;

• Necip Milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk Önderliğinde İstiklâl Mücadelesi yıllarında Vatanın Ve Milletin Bölünmez Bütünlüğü Ve Bekası Uğruna Gösterdiği Kahramanlığın Ve Yaşananların Millî Birlik Ve Beraberlik Ruhu İçerisinde Gelecek Nesillere Aktarılması,

Ads

• Vatan Sevgisi Ve Şehitlik Konularındaki Farkındalığın Artırılması,

• Millî, Ahlâki, İnsani, Manevi ve Kültürel Değerleri benimseyen, Koruyan, Geliştiren, Vatanını, Bayrağını, Milletini Seven Ve Daima yüceltmeye çalışan, Ve yurt bilincine sahip yurttaşlar olarak Yetiştirilmesi,

• Duygu Ve Düşüncelerini Sanat Yoluyla İfade Edebilmelerine Yönelik Faaliyetlerin Gerçekleştirilmesi Amaçlanmaktadır.

Eserlerde Aranacak Şartlar

Yarışmaya Katılacak Resimlerde Aşağıdaki Şartlar Aranacaktır:

A) Konusu“100. Yılında 19 Mayıs ”Olmak Üzere Yapılacak Resimlerin İçeriği; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İstiklâl Mücadelemiz, 19 Mayıs, Vatan Ve Bayrak Sevgisi, Millî İrade Ve Milli Mücadele, Gazilik, Kahramanlık, Şehitlik, Temalarını İçerecek Şekilde Olacaktır.

B) Eserler El Çalışması Olacaktır.

C) Eserlerin Boyama Tekniği Serbest Olup Her Türlü Boya Malzemesi Kullanılabilecektir. (Karakalem, Suluboya, Akrilik, Guvaj, Baskı Resim, Yağlı boya) Fotokopi Ve Yapıştırma Mozaik Gibi Tekniklerle Hazırlanan Eserler İle Bilgisayar Ortamında Hazırlanan Eserler Kabul Edilmeyecektir.

D) Eserler 50×70 Cm Ebatlarında Yatay Veya Dikey Olarak Hazırlanacaktır.

E) Eserler 70×90 Paspartu Ve Çerçeveli Olarak Gönderilecektir.

F) Eserlerin Ön Yüzüne Kesinlikle İsim Ve İmza Gibi Hiçbir Bilgi Yazılmayacaktır.

G) Eserlerin Arka Yüzüne Ekte Yer alan “Taahhütname” (Ek:1) Doldurularak Eserin Original Yüzüne Zarar Vermeyecek Şekilde Yapıştırılacaktır.

Başvurular

Yarışmaya Katılacak Eserlerin Değerlendirmeleri; Okulda Oluşturulacak Komisyonlar Marifetiyle Yapılacaktır. Okullarda Birinci Olan Eserler İlçe/İl Millî Eğitim Müdürlüklerinde Kurulacak Komisyon Marifetiyle İl Birincisi Eser Seçilerek Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri Ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanlığına Gönderilecektir.

Yarışma Ödülleri

İl Millî Eğitim Müdürlüklerinde Birinci Olarak Seçilen Eserler Millî Eğitim Müdürlüklerince Yerel İmkânlarla Ödüllendirilecektir.
İl Millî Müdürlüklerinden Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne Gelen Eserler Kurulacak Bir Komisyonca Değerlendirilerek, İlk Üç Dereceye Giren Eserler Bakanlıkça Ödüllendirilecektir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 12 Nisan 2019.

Yarışma Sitesi: https://pirireismtal.meb.k12.tr/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Murat dedi ki:

    Benim eserim Batman ‘da 1. Seçildi bırakın ödül verilmeyi bir teşekkür bile edilmedı

BİR YORUM YAZ