<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

100 Yılında 12 Şubat Ruhu Şiir Yarışması

100 Yılında 12 Şubat Ruhu Şiir Yarışması

100 Yılında 12 Şubat Ruhu Şiir Yarışması

Kahramanmaraş Belediyesi 100 Yılında 12 Şubat Ruhu Şiir Yarışması Düzenliyor. Yarışmanın Konusu Kahramanmaraş’ın Düşman İşgaline Karşı Verdiği Kurtuluş Mücadelesinin Anlam Ve Önemi.

Yarışmaya Türkiye Geneli 18 Yaşından Büyük Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü 2 Bin Türk Lirası

Bu yarışma, Milli Mücadelenin 100. yılı münasebetiyle; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde yürütülen Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenmiştir.

Yarışmaya Katılım Şartları

Ads

1. Yarışmaya 18 yaşından büyükler katılabilecektir.

2. Yarışmaya katılacak şiirlerin daha önce herhangi bir yerde (basılı olarak) yayımlanmamış olması gerekmektedir. Alıntı veya kopya olduğu, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmiş olduğu tespit edilen eserler ödül kazanmış olsalar dahi iptal edilecek ve eser sahibi hiçbir hak iddia edemeyecektir.

3. Şiirler “12 Şubat Ruhu” konulu olacak, Kahramanmaraş’ın kurtuluş mücadelesinin anlam ve önemini dile getirecektir.

4. Bir şair, yarışmaya en fazla 1 (bir) şiir ile katılabilir.

5. Şiirlerde tarz ve ekol sınırlaması yoktur.

6. Şiirler bilgisayar ortamında Times New Roman yazı karakterinde, 1,5 satır aralığında ve 12’li yazı boyutunda A-4 kâğıdına yazılmış olacaktır. Gönderilen şiirlerin uzunluğu 100 satırı aşmamalıdır. Daha uzun şiirler değerlendirme dışı bırakılacaktır.

7. Yarışmaya katılan şiirin sol üst köşesine sadece rumuz yazılacaktır. Aynı rumuz “Yarışmacı Bilgi Formu”na da yazılacaktır.

8. Yarışmaya katılan eserler ve ayrı bir word sayfasına yazılacak olan “Yarışmacı Katılım Formu”, 04.02.2020 Salı günü saat 23.00’e kadar Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yuzuncuyilsiiryarismasi@kahramanmaras.bel.tr internet adresine gönderilecektir.

9. Yarışma sonuçları 08 Şubat 2020 tarihinde internet üzerinden http://www.kahramanmaras.bel.tr adresinden duyurulacaktır.

10. Yarışmada ödül kazanan şiirlerle yarışmaya katılan şiirlerin her türlü yayın hakları Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne aittir.

11. Yarışmacılar, yarışma şartlarını ve seçici kurulun kararlarını kabul etmiş sayılacaklardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ